Rekordowa liczba aborcji w Nowym Jorku

2011-09-13 00:00:00
Rekordowa liczba aborcji w Nowym Jorku


Według badań Chiaroscuro Foundation w Nowym Jorku dokonuje się dwa razy więcej "zabiegów" aborcyjnych niż w innych miastach USA. Co więcej, aż 56 proc. kobiet, które poddały się aborcji, dopuściło się tego po raz kolejny.

Z danych fundacji wynika, że w NYC uśmierca się średnio 41 proc. dzieci poczętych, przy czym dzielnicą dominującą pod tym względem okazuje się Manhattan. Aż 67 proc. wszystkich zabiegów aborcyjnych dokonały kobiety zamieszkujące tę dzielnicę.

Fundacja analizowała kody pocztowe kobiet, które zgłosiły się na aborcję. Dane te dostarczył nowojorski wydział zdrowia. Wynika z nich, że najwięcej kobiet, które zdecydowały się na aborcję pochodziło z manhattańskiego regionu Chelsea Clinton – około 67 proc. Równie dużo zabiegów wykonują kobiety z dzielnicy Queens, Jamaica i usytuowanej na Manhattanie dzielnicy Greenwich Village, oraz Central Harlem-Morningside.

Najmniej kobiet poddających się aborcji było z dzielnic Upper East Side na Dolnym Manhattanie iUpper West Side oraz w Borough Park na Brooklinie.

Fundacja Chiaroscuro zwróciła się także do wydziału zdrowia i higieny psychicznej o informacje dot. liczby powtórnych aborcji. Okazało się, że w 2009 roku takich powtórnych aborcji było 48 tys. 627 z 87 tys. 273 wszystkich zabiegów. Wynika z tego, że aż 56 proc. zabiegów aborcyjnych zostało dokonanych po raz kolejny przez niektóre kobiety. Część zabiegów została sfinansowana z pieniędzy podatników.

Greg Pfundstein, prezes Chiaroscuro Foundation powiedział LifeNews, że jest przerażony tymi liczbami, ale wie, że są one w miarę dokładne, ponieważ w Nowym Jorku prowadzone są dość szczegółowe statystyki na ten temat, w porównaniu z innymi miastami w USA.

Jego zdaniem takie informacje pomagają różnym organizacjom religijnym podjąć misję ewangelizacyjną, która pozwoli wdrożyć jak najlepsze metody zmierzające do ograniczenia liczby dzieci zabijanych w łonach matek.

Sześćdziesiąt cztery procent Nowojorczyków uważa, że wskaźnik aborcji w mieście jest zbyt wysoki i trzeba coś z tym zrobić.

Źródło: LifeSite.com, AS

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Cookies

Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies do poprawnego funkcjonowania zawartych w nim treści oraz do innych celów, takich jak dopasowywanie i wyświetlanie reklam spersonalizowanych.

Możesz wybrać, które kategorie plików będą używane - w ustawieniach.