Relacja z debaty feministek w Sejmie RP

2012-03-08 00:00:00
Relacja z debaty feministek w Sejmie RP

Debata na temat legalizacji procederu zabijania dzieci nienarodzonych odbyła się 8 marca w gmachu Sejmu RP. Publikujemy relację z jej przebiegu przygotowaną przez Aleksandrę Michalczyk z Fundacji Pro - Prawo do Życia.

Wchodząc do sali na debatę feministek człowiek ma wrażenie, że wkracza do paszczy lwa. Po chwili okazuje się jednak, że to tylko nieznaczna grupa kobiet, która gubi się w swoich wywodach. Jedna twierdzi, że za dwa lata mężczyźni będą największą grupą ofiar przemocy w rodzinie, inna płacze opowiadając jakąś swoją niejasną historię, jeszcze inna mówi o tym, że kobiety powinny mieć połowę "jedynek" na listach wyborczych, choć minusem jest to, że nie ma obowiązku wystawiania tych "jedynek" (?). Człowiek się po prostu zastanawia "A jakie w ogóle było pytanie?!".

Skoro każdy mówi o czym chce kilkakrotnie podnosimy rękę, by Wanda Nowicka udzieliła nam głosu. Bezskutecznie. Jakaś pani ze związku zawodowego Tesco informuje przybyłych, że przed Sejmem już pikieta antyaborcyjna była, ale przyszli głownie mężczyźni, którzy znów chcą im narzucić swoją wolę. Włączamy nasz mikrofon i Kinga Małecka-Prybyło mówi wprost: "to my". Zadaje pytanie o dziewczynki przed narodzeniem. Jak zamierzają je ochronić?

Szum na sali: "przed narodzeniem, przed narodzeniem?". Agnieszka Graf oponuje twierdząc, że chciała mówić o konkretach, a my o aborcji. "Życie człowieka to jest konkret" - odpowiadam.

Źródło: stopaborcji.pl
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.