Religia rugowana ze szkół tylnymi drzwiami

2012-03-08 00:00:00
Religia rugowana ze szkół tylnymi drzwiami

Ministerstwo Edukacji Narodowej wpisało religię w szkolny plan nauczania, finansowany przez samorządy i to one od września mogą decydować o tym, czy przedmiot ten nadal będzie nauczany w danej szkole. 

Nowe rozporządzenie, podpisane przez minister Krystynę Szumilas, które ma wejść w życie 1 września 2012 r., w ramowym programie nauczania nie uwzględnia religii i etyki. Pojawił się natomiast inny zapis: "W szkolnym planie nauczania uwzględnia się również wymiar godzin zajęć religii lub etyki zgodnie z przepisami w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach" - cytuje treść rozporządzenia "Nasz Dziennik". 
 
"Ramówka" w publicznej szkole i podstawa programowa wychowania przedszkolnego, są opłacane z budżetu państwa. Szkolny plan nauczania, w którym teraz lokowana jest religia, może wykraczać poza ramówkę. Czy znajdą się na to pieniądze, zależeć będzie jednak wyłącznie od dobrej woli konkretnej jednostki samorządu terytorialnego, która będzie oczywiście motywowana wysokością jej budżetu. Może się to okazać niezgodne z konkordatem, który w art. 12 ust. 1, mówi, iż "państwo gwarantuje, że szkoły publiczne organizują naukę religii zgodnie z wolą zainteresowanych w ramach planu zajęć szkolnych i przedszkolnych". Jeśli samorząd nie da pieniędzy na lekcje religii, mimo iż młodzież będzie chciała w nich uczestniczyć, przepisy konkordatu będą złamane. 
 
Mimo lewackiej propagandy mówiącej o tym, iż wielu młodych ludzi rezygnuje z uczęszczania na lekcje religii, w katechizacji szkolnej na poziomie szkoły podstawowej bierze udział 96 proc. dzieci, w gimnazjach i liceach ponad 80 proc. 
 
 
Źródło: "Nasz Dziennik" 
 
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.