RPA: zastrzyki antykoncepcyjne dla dziewcząt z podstawówki

2011-09-19 00:00:00
RPA: zastrzyki antykoncepcyjne dla dziewcząt z podstawówki


W Republice Południowej Afryki dziewczętom w szkole podstawowej podano zastrzyki antykoncepcyjne bez wiedzy i zgody rodziców. Zastrzyki przekazane zostały przez członków organizacji planowania rodziny ze szpitala Dora Nginza. Przeznaczone były dla dziewcząt w klasach szóstej i siódmej szkoły podstawowej w Zwide. Niektóre uczennice miały zaledwie 10 lat.


Szkoła wcześniej wysłała list do rodziców informując ich, że przedstawiciele szpitala będą rozmawiać z uczniami na temat menstruacji i antykoncepcji, ale nic nie wspomniano na temat ewentualnych zastrzyków.

Rodzice dziewcząt są oburzeni tym, co się stało. Matka jedenastoletniej dziewczynki, Nandipha Ngalo mówiła: – Obawiam się, jaki wpływ zastrzyk ten będzie miał na moją córkę, która nawet nie zaczęła miesiączkować.

Ngalo tłumaczyła, że rodziców wezwano do szkoły dopiero po podaniu dziewczynkom zastrzyków i poinformowano ich, że dzieci zostały objęte programem kontroli urodzin i że klinika będzie prowadziła ich kartoteki. Rodzice byli tez namawiani do kontynuacji „leczenia”.

Ginekolog Marcus van Heerden uznał postępowanie przedstawicieli kliniki za „całkowicie nieetyczne", dodając, że zastrzyki antykoncepcyjne mogą poważnie opóźnić początek dojrzewania dziewcząt. Przypomniał, że wszelkie środki antykoncepcyjne nie są „lekarstwem” i przed ich zastosowaniem trzeba się dobrze zastanowić.

Najczęściej stosowane zastrzyki antykoncepcyjne to zastrzyki Depo-Provera, które wprowadzają do organizmu syntetyczne hormony, hamujące jajeczkowanie. Substancje te mogą powodować szereg skutków ubocznych np.: prowadzić do rozwoju nowotworów, do powstawania skrzepów krwi, udaru mózgu, nieregularnych krwawień miesiączkowych, spadku gęstości kości itp.

Organizacje tzw. planowania rodziny promują tego typu zastrzyki jako „skuteczną i wygodną formę antykoncepcji, która wymaga minimalnego wysiłku ze strony użytkownika”.

Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że wszczęło postępowanie dyscyplinarne wobec pielęgniarki, która podawała zastrzyki.

Antykoncepcyjne szczepienia nastoletnich dziewcząt bez wiedzy rodziców nie należą do rzadkości. Praktyki takie są stosowane np. w USA i Kandzie. Według raportu Guttmacher Institute, 21 stanów w USA pozwala małoletnim nastolatkom na szczepienia antykoncepcyjne bez wiedzy rodziców, 25 stanów zezwala na nie w pewnych okolicznościach, a 4 stany „nie mają jasnej polityki w tym względzie".

W Kanadzie dziewczęta mogą zwrócić się do szkolnej pielęgniarki o niezbędne środki antykoncepcyjne, bez zgody rodziców na podstawie przepisów z 1995 r.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.