Ruch Marszowy w Obronie Życia - już teraz obejrzyj o nim film!
2012-03-19 00:00:00

Rok 2011 był czasem budzenia sumień Polaków. Swoje poparcie dla życia wyraziło ponad 600 000 osób podpisując się pod społecznym projektem ustawy chroniącej życie dzieci nienarodzonych, a ulicami polskich miast przemaszerowało ok. 70 000 osób. Zjawisko to możemy określić jako Ruch Marszowy w Obronie Życia.
Marsz dla Życia i Rodziny to publiczna manifestacja przywiązania Polaków do wartości rodzinnych i szacunku dla życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na mapie Polski z każdym rokiem przybywa miast, w których są organizowane marsze w obronie życia. Rok 2011 był czasem budzenia sumień Polaków. Swoje poparcie dla życia wyraziło ponad 600 000 osób podpisując się pod społecznym projektem ustawy chroniącej życie dzieci nienarodzonych, a ulicami polskich miast przemaszerowało ok. 70 000 osób. Zapraszamy do obejrzenia, krótkiego filmu o Ruchu Marszowym w Obronie Życia
Jesienią ubiegłego roku została podpisana "Deklaracja Organizatorów Marszów dla Życia 2012", pod którą, na obecną chwilę przyjęły już 32 miasta: Koszalin, Szczecinek, Słupsk, Lębork, Olsztyn, Augustów, Białystok, Gniezno, Toruń, Bydgoszcz, Warszawa, Radom, Skarżysko Kamienna, Nowy Sącz, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Wrocław, Świdnica, Oświęcim, Rzeszów, Jastrzębie Zdrój, Inowrocław, Racibórz, Gliwice, Opole, Kraków, Częstochowa, Lublin, Ełk, Ostróda, Sokołów Podlaski, Katowice. Treść oświadczenia wskazuje, iż Marsze odbędą się w niedzielę 3. czerwca 2012 roku, w łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin z Ojcem Świętym. W związku z tym, wspólne hasło tegorocznych Marszów będzie nawiązywało do tematu spotkania Benedykta XVI z Rodzinami.
31 marca br, w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie organizatorów Marszów na temat: "Marsze dla Życia i Rodziny - Jak komunikować ideę", na które zaproszeni są również wszyscy chętni, chcący zorganizować Marsz w swoim mieście. Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą dokonać zgłoszenia pod adresem jarek@centrumzyciairodziny.org . Spotkanie odbędzie się 31 marca w Krakowie.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.