Rycerz Lepanto - pismo młodych kontrrewolucjonistów

2009-09-29 00:00:00
Rycerz Lepanto - pismo młodych kontrrewolucjonistów

Do czytelników trafia właśnie nowy, 23. numer „Rycerza Lepanto” - bezpłatnego biuletynu młodych sympatyków SKCh im. ks. Piotra Skargi, organu działającej przy Stowarzyszeniu Sekcji Rycerskiej „Lepanto”.

Numer otwiera hagiograficzny tekst autorstwa Jose Narciso i Barbosy Suaresa pt.: „Dom Nuno Alvares Pereira – święty, wojownik i mnich”. Jest to biografia wielkiej postaci w historii Portugalii, wybitnego chrześcijańskiego wojownika i założyciela dynastii Braganzów.

Rozważania na temat rzezi pod Verdun jako jednego z owoców Rewolucji (anty)Francuskiej i odejścia społeczeństw od chrześcijańskiej wizji państwa znajdą czytelnicy w tekście „Verdun 2009”.

Zalety chrześcijańskiej monarchii przedstawia Piotr Tadeusz Waszkiewicz w artykule pt.: „Dlaczego monarchia?”, zaś Agnieszka Stelmach w tekście „Życie to jednak nie przypadek” przybliża lęki darwinistów związane z krytyką i obalaniem ich tez przez kreacjonistów.

Ponadto w stałych rubrykach można zapoznać się z rozważaniami Plinio Correi de Oliveira nad osobą kardynała Merry del Val (Zwyczaje – Środowiska – Cywilizacje), obejrzeć fotoreportaż z rejsu członków Sekcji Rycerskiej „Lepanto” po Bałtyku (Z życia sekcji). Zalety znakomitego czołgu lekkiego 7TP, pod pancerzem którego w 1939 r. polscy pancerniacy wyruszyli przeciwko potędze Wehrmachtu przedstawia Wojciech Duszyński w krótkim tekście „Siedmiotonowy Polski” (Dawna Broń). Autor wspomina naturalnie także o wadach maszyny, z których najpoważniejszą była... ich mała ilość w Wojsku Polskim.

Wybrane wydarzenia z Polski i ze Świata znalazły się w rubryce Aktualności - w tym numerze nieco bardziej niż zwykle rozbudowanej.

PiotrSkarga.pl
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.