Rycerze św. Jadwigi Królowej kontynuują krucjatę w obronie krzyża

2011-11-15 00:00:00
Rycerze św. Jadwigi Królowej kontynuują krucjatę w obronie krzyża


Stowarzyszenie „Rodowcy”, do którego należą Rycerze św. Jadwigi Królowej z Nowego Targu, kontynuuje krucjatę w obronie krzyża. Członkowie stowarzyszenia zebrali kilka tysięcy podpisów pod apelem o ustawową ochronę krzyża, jako symbolu religijnego. Tysiąc z nich członkowie stowarzyszenia, działającego przy nowotarskiej parafii świętej Jadwigi Królowej Polski, dołączyli do pisma skierowanego do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – poinformował „Dziennik Polski”.

"Obecna sytuacja rani uczucia religijne katolickiego społeczeństwa polskiego oraz łamie swobody religijne w naszym kraju. Brak w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej konkretnego wpisu o krzyżu, jako symbolu religijnym, daje różnym ludziom możliwość manipulacji tym świętym znakiem, który przecież jest tak głęboko wrośnięty w naszą polską kulturę, tradycję i historię" – zaapelował w imieniu "Rodowców" Andrzej Popławski, prezes stowarzyszenia.

W piśmie do prezydenta Popławski przypomniał, że 18 marca tego roku Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał orzeczenie potwierdzające prawo do obecności krzyża w miejscach publicznych. "Dlatego prosimy Pana Prezydenta o podjęcie działań legislacyjnych w sprawie Ustawy o Katolickich Symbolach Religijnych, aby zostały one należycie zabezpieczone dla społeczeństwa polskiego obecnie i dla przyszłych pokoleń" – piszą "Rodowcy". W dokumencie wyjaśniają, że podejmują te kroki zaniepokojeni zaostrzającą się sytuacją wokół krzyża. O swojej inicjatywie w obronie krzyża poinformowali ks. prymasa Józefa Kowalczyka, wszystkie kurie biskupie i metropolitarne w Polsce oraz działające w Sejmie kluby.

Rycerze św. Jadwigi Królowej krucjatę w obronie krzyża rozpoczęli 10 kwietnia 2010 r. na Giewoncie. Stamtąd zamierzali dotrzeć konno do pomnika Trzech Krzyży w Gdańsku – przypomina „Dziennik Polski”. Niestety, nie zakończyli swej misji. Zatrzymała ich tragiczna informacja o katastrofie smoleńskiej, a po wznowieniu akcji zdołali dotrzeć za Warszawę. Jednak rycerze przekonują, że ich misja trwa nadal. Ich zdaniem, to, co się dzieje w Sejmie, to nagonka na krzyż, a sprawa krzyża, to nie tylko sprawa polityków, ale też zwykłych obywateli.

Cały czas zbierane są podpisy w obronie krzyża. Deklarację można znaleźć m. in. na stronie internetowej nowotarskiej parafii.

W stowarzyszeniu "Rodowcy" działają rycerze z całej Polski. Są obecni w stolicy Podhala już od 6 lat. Ich zwierzchnikiem świeckim, czyli komesem, jest rycerz Andrzej Popławski, a kanclerzem ks. Henryk Paśko, proboszcz parafii p. w. Świętej Jadwigi Królowej Polski.

Źródło: dziennikpolski24.pl/

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.