Rząd już zaczął cenzurę w sieci

2012-01-26 00:00:00
Rząd już zaczął cenzurę w sieci

Urzędnicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyznali, że usunęli około 5 tysięcy wpisów z oficjalnego profilu urzędu na portalu społecznościowym Facebook. Internauci masowo wyrażali swój protest wobec podpisania przez rząd umowy ACTA.

Radio RMF cytuje pismo wyjaśniające z CIR: - Gdy założyliśmy nasze profile w serwisach społecznościowych, podjęliśmy decyzję, by było to miejsce wymiany poglądów i informacji. Dotychczas rzeczywiście tak było. Niestety, od kilku dni, niektóre osoby wypowiadające się w komentarzach nie stosują się do standardowo przyjętej netykiety, m.in. piszą wulgaryzmy i spamują. Dlatego zdecydowaliśmy, że posty łamiące zasady netykiety będą usuwane.
 
Zarzut o cenzurowaniu komentarzy jest bezpodstawny - twierdzi Centrum Informacyjne Rządu. Na profilach kancelarii może wypowiedzieć się każdy, a obowiązujące zasady są takie same jak w przypadku większości internetowych forów dyskusyjnych - dodaje. 
 
Sprawa dotyczy jednak wszystkich komentarzy, które pojawiły się pod wpisem informującym o ataku hakerów na internetowe strony rządu. Trudno więc przypuszczać, by nikt z 5 tys. komentujących nie znał zasad netykiety i każdy użył wulgaryzmu. Co więcej, z profilu kancelarii zniknął również ów komentowany wpis, nikt więcej więc skomentować go nie może. 

Być może rząd przestraszył się internautów i ich opinii. Na tym samym Facebooku, powstała bowiem inicjatywa, która ma na celu przeprowadzenie referendum ws. odwołania rządu Donalda Tuska za podpisanie umowy ACTA. Do protestujących przeciwko cenzurze w Internecie przyłączył się m.in. Wojciech Cejrowski.  
 
Źródło: RMF FM 
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!