Rząd już zaczął cenzurę w sieci

2012-01-26 00:00:00
Rząd już zaczął cenzurę w sieci

Urzędnicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyznali, że usunęli około 5 tysięcy wpisów z oficjalnego profilu urzędu na portalu społecznościowym Facebook. Internauci masowo wyrażali swój protest wobec podpisania przez rząd umowy ACTA.

Radio RMF cytuje pismo wyjaśniające z CIR: - Gdy założyliśmy nasze profile w serwisach społecznościowych, podjęliśmy decyzję, by było to miejsce wymiany poglądów i informacji. Dotychczas rzeczywiście tak było. Niestety, od kilku dni, niektóre osoby wypowiadające się w komentarzach nie stosują się do standardowo przyjętej netykiety, m.in. piszą wulgaryzmy i spamują. Dlatego zdecydowaliśmy, że posty łamiące zasady netykiety będą usuwane.
 
Zarzut o cenzurowaniu komentarzy jest bezpodstawny - twierdzi Centrum Informacyjne Rządu. Na profilach kancelarii może wypowiedzieć się każdy, a obowiązujące zasady są takie same jak w przypadku większości internetowych forów dyskusyjnych - dodaje. 
 
Sprawa dotyczy jednak wszystkich komentarzy, które pojawiły się pod wpisem informującym o ataku hakerów na internetowe strony rządu. Trudno więc przypuszczać, by nikt z 5 tys. komentujących nie znał zasad netykiety i każdy użył wulgaryzmu. Co więcej, z profilu kancelarii zniknął również ów komentowany wpis, nikt więcej więc skomentować go nie może. 

Być może rząd przestraszył się internautów i ich opinii. Na tym samym Facebooku, powstała bowiem inicjatywa, która ma na celu przeprowadzenie referendum ws. odwołania rządu Donalda Tuska za podpisanie umowy ACTA. Do protestujących przeciwko cenzurze w Internecie przyłączył się m.in. Wojciech Cejrowski.  
 
Źródło: RMF FM 
 
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!