San Remo: piosenka o wyleczonym homoseksualiście zyskała wielki aplauz
2009-02-24 00:00:00
W ubiegłym tygodniu, otwierając festiwal w San Remo, popularny włoski gwiazdor Giuseppe Povia zaśpiewał piosenkę „Luca był gejem”, opowiadającą o tym, jak pewien chłopak przezwyciężył skłonności homoseksualne. Piosenkarz wzbudził ogromny aplauz publiczności a jego występ obejrzało ponad 14 milionów widzów – informuje portal LifeSiteNews.com.
Piosenka opowiada o epizodach z życia Luci de Tolvi, którego rodzice rozwiedli się. Ojciec był alkoholikiem, a matka miała obsesję na punkcie swojego syna. Była bardzo zazdrosna o niego i nie pozwalała mu założyć rodziny.
Luca odkrył u siebie skłonności homoseksualne. U innych mężczyzn szukał uznania, którego nigdy nie znalazł u swojego ojca. Nie chciał też zranić matki, która każdą kobietę w jego otoczeniu traktowała jak potencjalną rywalkę. Kiedyś Luca przypadkowo spotkał wyjątkową kobietę, która potem została jego żoną. To jej opowiedział o swoim bólu. Luca nie czuje urazy do rodziców. Przebaczył im doznane krzywdy. Obecnie jest ojcem kilkorga dzieci.
Povia swoją piosenką na długo przed rozpoczęciem festiwalu w San Remo wzbudził wielkie kontrowersje we Włoszech. Homoseksualiści z grupy Arcigay nazwali go homofobem i naciskali – zresztą nie tylko oni – na organizatorów, by gwiazdor nie mógł zaśpiewać piosenki „Luca był gejem” przed tak wielką publicznością. Sam artysta przyznał także gazecie Il Giornale, że kiedyś w przeszłości zetknął się z homoseksualnym stylem życia, ale szybko się z niego „wyleczył”.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.