Sarkozy o wielokulturowości: ”To się nie powiodło”

2011-02-14 00:00:00
Sarkozy o wielokulturowości: ”To się nie powiodło”

„To się nie powiodło” – tak o polityce wielokulturowości wyraził się w ub. czwartek prezydent Francji Nicolas Sarkozy. W październiku 2010 roku w podobnym tonie wypowiedziała się kanclerz Niemiec. Angela Merkel stwierdziła, że muzułmanie powinni się integrować. Ponad tydzień temu premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown przyznał, że wielokulturowość przyniosła radykalizację młodych muzułmanów na Wyspach.

– To się nie powiodło. Prawda jest taka, że we wszystkich demokracjach za bardzo koncentrowaliśmy się na tożsamości przybyszy, a za mało na tożsamości kraju, który ich przyjmował – podkreślił francuski prezydent w czwartkowym wywiadzie telewizyjnym.

Pojawia się problem islamu i naszych rodaków-muzułmanów. Nasi rodacy-muzułmanie powinni móc praktykować swoją religię, zgodnie z własnymi przekonaniami, podobnie jak inni obywatele(...) jednak musi to być francuski islam, a nie islam we Francji – podkreślił. 

Wypowiedziami Sarkozy’ego poczuli się obrażeni imigranci. Organizacja reprezentująca przybyszy z Afryki, zwróciła się do prezydenta z zapytaniem, co miał na myśli. Podkreślili, że Francja opiera się na różnorodności, która stanowi fundament społeczeństwa. Patrick Lozes, szef Representative Council of Black Associations (CRASN) zaznaczył, że imigranci, którzy wyznają islam są po prostu takimi samymi obywatelami Francji, jak wszyscy inni. Tak samo chcą sprawiedliwości społecznej. Popularna strona muzułmańska SaphirNews zarzuciła prezydentowi, że użył „stygmatyzującej retoryki” by pozyskać głosy na prawicy w nadchodzących wyborach.

Nowa szefowa Frontu Narodowego, Marine Le Pen stwierdziła, że ostatnie wystąpienie prezydenta może obrócić się przeciwko Sarkozy’emu. Przypomniała, że w 2003 r., kiedy pełnił on funkcję ministra spraw wewnętrznych, pomógł utworzyć Radę Muzułmańską. Chociaż wielokrotnie mówił o zamiarze zwalczania wielokulturowości, w gruncie rzeczy ją promował.

Źródło: Reuters, AS
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.