ŚDM w Madrycie przyniosły 476 mln dolarów zysku

2011-12-02 00:00:00
ŚDM w Madrycie przyniosły 476 mln dolarów zysku
Sierpniowe obchody Światoweych Dni Młodzieży w Madrycie przyniosły 476 mln dolarów zysku - poinformowała jedna z czterech największych firm konsultingowych PricewaterhouseCoopers. Z tej sumy 37 mln trafiło do państwa w formie podatku. To kolejny dowód na to, że przytaczane przez lewaków argumenty, jakoby "w dobie kryzysu stolica Hiszapnii nie powinna wydawać pieniędzy na spotkanie religijne" okazały się bzdurą, również pod względem gospodarczym.

90 proc. z 476 mln zarobił Madryt, zaś pozostałe 10 proc. – miejscowości, które gościły uczestników tzw. Dni w Diecezjach, poprzedzających spotkanie w stolicy Hiszpanii. Największymi beneficjentami ŚDM stały się hotele, małe sklepy i transport. ŚDM pozwolił stworzyć 4589 miejsc pracy, z czego 2894 w Madrycie.
 
Można też przypuszczać, że ŚDM będzie miał pozytywny wpływ na wizerunek Hiszpanii, gdyż 78,2 proc. zagranicznych uczestników spotkania odwiedziło ten kraj po raz pierwszy, a 89,6 wyraziło zamiar ponownego przyjazdu w przyszłości.
 
Według organizatorów, w dniach 16-21 sierpnia br. w ŚDM w Madrycie wzięło udział od 1,3 do 1,5 mln ludzi, w tym 470 tys. z zagranicy. Obecnych było 840 biskupów i kardynałów, zaś wydarzenie relacjonowało 4935 akredytowanych dziennikarzy.


Źródło: KAI
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.