Senatorowie PO zadecydowali o przyjęciu ustawy Prawo prywatne międzynarodowe bez definicji małżeństwa

2011-03-04 00:00:00

Wbrew licznym apelom o ochronę prawną małżeństwa, Senat RP przyjął w czwartek ustawę Prawo prywatne międzynarodowe, bez uwzględnienia poprawki definiującej małżeństwo jako związek między kobietą a mężczyzną. Poprawka ta przypomina treść art. 18. polskiej Konstytucji i podkreśla, że prawa innych krajów, które dopuszczają związki homoseksualne, nie mogą w Polsce obowiązywać.

Za przyjęciem ustawy w takiej formie, w jakiej przyjął ją Sejm, czyli bez uwzględniania poprawki definiującej małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, głosowało 48 senatorów PO, 41 senatorów było przeciw, 2 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Teraz ustawa trafi do prezydenta Bronisława Komorowskiego. – Cała nadzieja w prezydencie, że jej nie podpisze – powiedział w rozmowie z KAI senator Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości. – Powinien bacznie przyjrzeć się tej kwestii.

4 lutego Sejm przewagą jednego głosu odrzucił poprawkę o brzmieniu: „Małżeństwem w rozumieniu niniejszej ustawy jest tylko związek kobiety i mężczyzny. Nie stosuje się przepisów prawa obcego regulującego związki osób tej samej płci”. Poprawka ta nie tylko przypomina treść art. 18. polskiej Konstytucji, ale także podkreśla, że prawa innych krajów, które dopuszczają związki homoseksualne, nie mogą w Polsce obowiązywać. O jej przyjęcie w Senacie apelowali obrońcy tradycyjnej rodziny, w tym Stowarzyszenie im. Ks. P. Skargi.

PiS zapowiedziało już wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie zgodności ustawy Prawo prywatne międzynarodowe z Konstytucją RP, w której art. 18 stwierdza, że małżeństwo jest związkiem heteroseksualnym jednej kobiety z jednym mężczyzną.

Stworzono furtkę, która przyczyni się do legalizacji związków poligamicznych lub osób tej samej płci. W ten sposób duszpasterz rodzin ks. Sławomir Adamczyk z Radomia skomentował decyzję Senatu, który do projektu prawa prywatnego międzynarodowego nie wprowadził poprawki definiującej małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

Od dłuższego czasu jesteśmy świadkami medialnych akcji promujących małżeństwa osób tej samej płci. Próbuje się nam wmawiać, że wielu osób dotyka problem homoseksualizmu. Jesteśmy świadkami narzucania krajom, aby wprowadziły legalizację małżeństw jednopłciowych, zaś na arenie międzynarodowej Polska postrzegana jest jako wyspa z tradycyjnym modelem rodziny. Dzisiaj stworzono furtkę, która przyczyni się do legalizacji związków poligamicznych lub osób tej samej płci – powiedział na antenie Radia Plus Radom ks. Adamczyk

Źródło: KAI
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.