Senatorowie PO zadecydowali o przyjęciu ustawy Prawo prywatne międzynarodowe bez definicji małżeństwa

2011-03-04 00:00:00

Wbrew licznym apelom o ochronę prawną małżeństwa, Senat RP przyjął w czwartek ustawę Prawo prywatne międzynarodowe, bez uwzględnienia poprawki definiującej małżeństwo jako związek między kobietą a mężczyzną. Poprawka ta przypomina treść art. 18. polskiej Konstytucji i podkreśla, że prawa innych krajów, które dopuszczają związki homoseksualne, nie mogą w Polsce obowiązywać.

Za przyjęciem ustawy w takiej formie, w jakiej przyjął ją Sejm, czyli bez uwzględniania poprawki definiującej małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, głosowało 48 senatorów PO, 41 senatorów było przeciw, 2 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Teraz ustawa trafi do prezydenta Bronisława Komorowskiego. – Cała nadzieja w prezydencie, że jej nie podpisze – powiedział w rozmowie z KAI senator Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości. – Powinien bacznie przyjrzeć się tej kwestii.

4 lutego Sejm przewagą jednego głosu odrzucił poprawkę o brzmieniu: „Małżeństwem w rozumieniu niniejszej ustawy jest tylko związek kobiety i mężczyzny. Nie stosuje się przepisów prawa obcego regulującego związki osób tej samej płci”. Poprawka ta nie tylko przypomina treść art. 18. polskiej Konstytucji, ale także podkreśla, że prawa innych krajów, które dopuszczają związki homoseksualne, nie mogą w Polsce obowiązywać. O jej przyjęcie w Senacie apelowali obrońcy tradycyjnej rodziny, w tym Stowarzyszenie im. Ks. P. Skargi.

PiS zapowiedziało już wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie zgodności ustawy Prawo prywatne międzynarodowe z Konstytucją RP, w której art. 18 stwierdza, że małżeństwo jest związkiem heteroseksualnym jednej kobiety z jednym mężczyzną.

Stworzono furtkę, która przyczyni się do legalizacji związków poligamicznych lub osób tej samej płci. W ten sposób duszpasterz rodzin ks. Sławomir Adamczyk z Radomia skomentował decyzję Senatu, który do projektu prawa prywatnego międzynarodowego nie wprowadził poprawki definiującej małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

Od dłuższego czasu jesteśmy świadkami medialnych akcji promujących małżeństwa osób tej samej płci. Próbuje się nam wmawiać, że wielu osób dotyka problem homoseksualizmu. Jesteśmy świadkami narzucania krajom, aby wprowadziły legalizację małżeństw jednopłciowych, zaś na arenie międzynarodowej Polska postrzegana jest jako wyspa z tradycyjnym modelem rodziny. Dzisiaj stworzono furtkę, która przyczyni się do legalizacji związków poligamicznych lub osób tej samej płci – powiedział na antenie Radia Plus Radom ks. Adamczyk

Źródło: KAI
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!