Serwis PayPal będzie współpracował także z osobami oskarżanymi o ”homofobię”

2011-12-01 00:00:00
Serwis PayPal będzie współpracował także z osobami oskarżanymi o ”homofobię”


Serwis finansowy PayPal, który pod naciskiem lobby homoseksualnego zerwał dwa miesiące temu współpracę z niektórymi organizacjami i blogerami chrześcijańskimi wycofuje się ze swej decyzji. Chrześcijański bloger z Brazylii Julio Severo i dziewięciu innych „homofobów” znowu może korzystać z serwisu – donosi portal Fronda.pl.

Po serii niekorzystnych artykułów i petycji, pod którą podpisało się ponad dziesięć tysięcy osób oraz po licznych ofertach pomocy ze strony grup broniących praw chrześcijan, PayPal poinformował właśnie, że przywraca Severo dostęp do jego funduszy.

Julio Severo jest ewangelickim publicystą, tłumaczem portalu LifeSiteNews i niezwykle popularnym w Brazylii blogerem. Jest również autorem kilku książek, w tym o ruchu homoseksualnym w Brazylii.

Konto Severo w serwisie PayPal zostało zablokowane w połowie września br. Decyzja ta została podjęta pod naciskiem homoseksualnych aktywistów, oburzonych konserwatywnymi poglądami brazylijskiego blogera. Organizacja homoseksualistów „All Out” napisała petycję do PayPal, w której domagała się zerwania współpracy z Severo i dziewięciorgiem innych użytkowników serwisu, argumentując to ich rzekomą „nienawiścią” i „ekstremizmem”.

Na celowniku homoseksualnych aktywistów znalazło się także amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (Tradition, Family, Property – TFP), ale PayPal jak dotąd nie zdecydował się wyłączyć go ze swoich usług.

Źródło: Fronda.pl

W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.