Słowa ”Bóg” i ”Jezus” zbyt agresywne

2011-07-11 00:00:00
Słowa ”Bóg” i ”Jezus” zbyt agresywne

Dyrekcja drugiej największej w USA nekropolii - Narodowego Cmentarza w Houston zakazała swoim pracownikom oraz wolontariuszom używania zwrotów: „Jezus”, „Bóg”. Głównym powodem wprowadzenia zakazu miało być ich „agresywne znaczenie”.

Arleen Ocasio, desygnowana na swoje stanowisko przez prezydenta Baracka Obamę, dyrektor cmentarza już w maju br. rozpoczęła cenzorską kampanię przeciwko „aktom osobistej ekspresji religijności”. Działający na rzecz nekropolii kombatanci donoszą, że zamknięta została kaplica cmentarna, usunięto krzyż oraz Pismo Święte, dawne miejsce modlitwy ma zostać przekształcone w „miejsce spotkań”.

Wolontariusze działający w ramach kół patriotycznych i kombatanckich zostali zmuszeni do przedkładania swoich mów pogrzebowych oraz modlitw do wstępnej akceptacji zarządu cmentarza. Zostali także pouczeni, że jeśli nadal pragnę pełnić dobrowolną służbę przy pochówkach muszą usunąć ze swoich publicznych wystąpień słowa „Bóg” oraz „Jezus”.

W odpowiedzi na absurdalne zarządzenie weterani rozpoczęli protest przeciwko zarządowi houstońskiego cmentarza, domagając się by uświęcona ziemia, miejsce pochówku 70 000 tysięcy osób, w tym wielu zasłużonych dla USA patriotów, w dalszym ciągu mogła pełnić swoją pierwotną rolę – miejsca, w którym smutek, łzy kojone były słowami modlitwy, w którym słowo „Bóg” od samego początku oznaczało nadzieję zbawienia.

W związku ze skandalicznym zarządzeniem dyrekcji Narodowego Cmentarza w Houston amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) organizuje akcję wysyłania protestów na adres dyrektor Arleen Ocasio. Osoby pragnące przyłączyć się do akcji zapraszamy na stronę: campaigns.tfp.org.

Źródło: Cbsnews

Komentarz:

I dzieje się to w kraju, w który każdy nowo wybrany prezydent kończy przysięgę (składaną z ręką opartą na Biblii) słowami „So help me God” (Tak mi dopomóż Bóg) – nie zerwał z tą tradycją nawet obecny prezydent Barack Obama, na banknotach widnieje napis „In God we trust” (W Bogu pokładamy nadzieję), a nieoficjalnym hymnem jest pieśń „God bless America” (Boże błogosław Amerykę). Pojedynczy „wyskok” fanatyczki czy nowa tendencja?
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.