SN Meksyku zadecyduje w sprawie poprawek pro- life
2011-09-27 00:00:00

W środę ogłoszony zostanie wyrok w sprawie zgodności z konstytucją dwóch poprawek, przyjętych w lokalnych legislaturach stanowych, chroniących życie od poczęcia. Wstępnie wiadomo, że przewodniczący składu sędziowskiego jest przeciwny ich uznaniu. Tymczasem poprawki pro-life przyjęte zostały w sumie przez 18 lokalnych legislatur stanowych, które nie chcą zezwolić na zabijanie dzieci w łonach kobiet.
Sąd ma w środę wydać decyzję w sprawie konstytucyjności dwóch poprawek, które wyraźnie chronią prawa dzieci poczętych. Poprawki zostały zaproponowane przez dwa stany. Podobne zmiany wprowadziło w sumie 18 stanów.
Sędzia, który napisał proponowany wyrok w sprawie zmian pro-life podobno wyraził sprzeciw wobec nich, argumentując, że „nie można dawać pierwszeństwa prawu do życia w stosunku do innych praw konstytucyjnych”.
Sędzia twierdzi również, że proponowane zmiany „degradują" kobiety. Nakłada się na nie „nieproporcjonalnie wysokie obciążenia, co jest niezgodne z ich godnością (chodzi zwłaszcza o te kobiety, które nie chcą urodzić dzieci), ale także z ich prawami i wolnościami podstawowymi, a konkretnie z ich „prawami reprodukcyjnymi”, chronionymi przez konstytucję i traktaty międzynarodowe.
Już teraz proponowany werdykt krytykowany jest przez wielu prawników. Guilberto Garcia Jones, analityk prawny, mówi wprost, że nieuznanie konstytucyjności poprawek chroniących życie dzieci poczętych, oznaczać będzie dekryminalizację aborcji przez wszystkie dziewięć miesięcy ciąży. Dodał, że jeśli sędziowie narzucą werdykt korzystny dla zwolenników aborcji, to będzie to „okropne pogwałcenie praw obywateli Meksyku i praw dzieci nienarodzonych".
Przed ogłoszeniem wyroku pojawiły się całostronicowe ogłoszenia z listem otwartym w największej gazecie meksykańskiej „El Universal." List został napisany przez parlamentarzystów lokalnych i federalnych. Wezwali oni przedstawicieli Sądu Najwyższego do poszanowania demokratycznego procesu. Z podobnym apelem zwróciło się wcześniej ponad 50 organizacji non-profit.
Meksykańskie poprawki o godności dziecka poczętego były przyjmowane przez lokalne legislatury stanowe z ogromnym poparciem 88 proc. członków. Politycy wystąpili z propozycjami poprawek, ze względu na nachalne działania władz centralnych, które w stołecznym mieście Meksyk wprowadziły już wiele skandalicznych praw.
Decyzja SN będzie wiążąca, jeśli werdykt zostanie zaakceptowany przez ośmiu z jedenastu sędziów.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.