Sponsoring bankrutów

2012-01-31 00:00:00
Sponsoring bankrutów

Pakt fiskalny jest dla naszego kraju bez znaczenia. Polski interes narodowy nie polega na traceniu czasu i obserwowaniu, jak inne kraje próbują dać sobie radę z większymi problemami fiskalnymi niż nasze. Jest to marnowanie pieniędzy polskiego podatnika.

O wiele lepiej zrobi polski rząd, gdy wyśle swoich obserwatorów na szczyty państw azjatyckich czy afrykańskich - tam są rozwój i nowe pomysły. Polska ma znacznie lepszą sytuację finansów publicznych niż rządy Niemiec czy Francji, które są promotorami paktu fiskalnego. Nam pakt fiskalny nie jest do niczego potrzebny. Tym bardziej nie potrzebujemy raz do roku usiąść za stołem, gdzie obradują państwa strefy euro. Zwłaszcza że za prawo do jednego posiedzenia polski rząd chce przekazać darowiznę w wysokości 6 mld euro na podtrzymanie wyższego niż nasz standardu życia w innych krajach eurolandu. Nie ma sensu podpisywać paktu fiskalnego tylko po to, by zasłużyć na rolę obserwatora przy stole. Ważne, aby polski rząd przeprowadził w finansach publicznych radykalną zmianę, która zapobiegnie narastaniu długu publicznego w takim jak obecnie tempie. To nie jest tylko kwestia deficytu budżetowego, który wygląda na kontrolowany. W tle cały czas narasta dług publiczny, który prędzej czy później może przybrać rozmiary takie jak w innych krajach strefy euro i Unii Europejskiej.


Artykuł jest fragmentem tekstu Andrzeja Sadowskiego, wiceprezesa Centrum im. Adama Smitha. Całość dostępna jest na www.naszdziennik.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!