Spotkanie otwarte, ale tylko dla zwolenników aborcji
2012-03-20 00:00:00

Feministki nie wpuściły dziś obrońców życia do Sejmu na wysłuchanie obywatelskie w sprawie "świadomego rodzicielstwa" twierdząc, że jest to "spotkanie zamknięte". Przed gmachem Sejmu odbyła się pikieta przeciwko cenzurze i promowaniu zabijania nienarodzonych dzieci.
Organizatorzy pikiety, Fundacja Pro - Prawo do życia na swojej stronie internetowej relacjonują próby wzięcia udziału w wysłuchaniu obywatelskim w Sejmie na temat "świadomego rodzicielstwa". W wysłuchaniu obywatelskim mieli wziąć udział "eksperci", a po ich wystąpieniach zaplanowano "dyskusję". Okazuje się jednak, że gdy swój udział w wysłuchaniu obywatelskim chcieli zgłosić przedstawiciele obrońców życia, zostali poinformowani, że "to jest spotkanie zamknięte i nie ma tam miejsca na żadną dyskusję". Zupełnie co innego wynika z zaproszenia zamieszczonego na stronie internetowej Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.
- Mamy sporo do powiedzenia na ten temat, więc zgłaszam naszą kandydaturę. Odpowiedzi zero, więc dziś rano dzwonię do feministek. Grzecznie przedstawiam sprawę, po czym "Martyna" mówi, by chwilę poczekać. Czekam minutę, dwie, trzy cztery. Po chwili słyszę rozmowę w tle "Co mam powiedzieć, ale co mam powiedzieć?". "Powiedz, że sala jest pełna" - słyszę skrzeczący głos. Cisza. "No powiedz, że sala pełna!" - głos nie dość że skrzeczący, to jeszcze zirytowany. Kolejna pauza. "Nie czuję się komfortowo odpowiadając na to pytanie" - tu znów Martyna. Teraz w słuchawce słyszę skrzeczący głos, tym razem skierowany do mnie: "Słucham?". Przedstawiam sprawę od początku. ?Pani z jakiej organizacji?" - pada drugie pytanie. - Fundacja Pro - odpowiadam. Następnie zostaję poinformowana o tym, że jest to spotkanie zamknięte i nie ma tam miejsca na żadną dyskusję. - Przecież to jest wysłuchanie obywatelskie. My mielibyśmy dużo do powiedzenia w tym temacie - odpowiadam. - Ja dobrze wiem, co państwo macie do powiedzenia. My zaprosiłyśmy sobie swoich ekspertów, jak państwo chcecie, to zróbcie sobie swoją konferencję i zaproście swoich ekspertów. Poza tym sala jest pełna i dostaliśmy mniejszą salę. Możecie oglądać on-line. Jak wy zrobicie konferencję, to też będziemy oglądać on-line - relacjonuje swoja rozmowę z organizatorkami "dyskusji" Aleksandra Michalczyk z Fundacji Pro.
Źródło: stopaborcji.pl
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.