Sprzeciw wobec ”Wielkiego Brata” w szkołach

2012-02-03 00:00:00
Sprzeciw wobec ”Wielkiego Brata” w szkołach

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaskarżą do Trybunału Konstytucyjnego dwa artykuły kontrowersyjnej ustawy o Systemie Informacji Oświatowej. Muszą zrobić to jeszcze raz, gdyż Trybunał nie rozważył skargi złożonej w poprzedniej kadencji Sejmu. 

Ustawa przewiduje gromadzenie danych m.in. o pomocy psychologicznej udzielonej dzieciom oraz opinii wydawanych na temat dzieci, także np. o stopniu ich niepełnosprawności. Dane te będą gromadzone bez wiedzy rodziców. Zdaniem PiS ustanowienie w Polsce przymusowego systemu informacyjnego, który będzie gromadził dane indywidualne o superwrażliwym charakterze, jest ograniczeniem praw jednostki.  
 
- Kompromitacja w sprawie ACTA nie była przypadkiem. Platforma nie ma kultury wolnościowej i często uchwala prawa sprzeczne z elementarnymi prawami jednostki – ocenia w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” poseł Kazimierz Ujazdowski. Przypomina, iż w art. 51 ust. 2 Konstytucja RP gwarantuje obywatelom, że władze publiczne nie mogą "pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym".
 
Sprzeciw wobec ustawy uchwalonej w kwietniu zeszłego roku zgłaszała nie tylko opozycja, ale również Związek Nauczycielstwa Polskiego czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Organizacje podkreślały, że system ten stanowczo zbyt daleko wkracza w życie rodziny. Pojawiła się też uzasadniona obawa, że informacje o dzieciach będą mogły trafić w niepowołane ręce. Polskie Towarzystwo Psychologiczne podnosiło ponadto kwestie stygmatyzacji dziecka - informacje o danym uczniu, w tym dane wrażliwe, mają być usuwane dopiero w momencie uzyskania przez niego pełnoletności.
 
 
Źródło: „Nasz Dziennik” 
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!