Stan Maine przeciwny ”małżeństwom” osób tej samej płci

2009-11-05 00:00:00
Stan Maine przeciwny ”małżeństwom” osób tej samej płci

Mieszkańcy stanu Maine odrzucili – 53 proc „za” przy 47 proc. „przeciw” – w referendum prawo, legalizujące tzw. małżeństwa jednopłciowe. Jak podaje agencja AP, stało się tak mimo, że w kampanię na rzecz legalizacji „małżeństw homoseksualnych” zaangażowało wiele znanych powszechnie i wpływowych osób, a zwolennicy tych małżeństw mieli po swoje stronie także gubernatora, większość mediów i wielkie pieniądze – informuje CWN.

Po stronie przeciwników legalizacji „małżeństw” osób tej samej płci znalazł się m.in. bp Richard Malone z diecezji w Portland, który zmobilizował swoich parafian i zachęcał ich do odrzucenia proponowanego prawa. Przypomniał on słowa obecnego papieża Benedykta XVI: „Wszędzie tam, gdzie związkom homoseksualnym (...) nada się status prawny i prawa przynależne małżeństwu, zdecydowany sprzeciw wobec nich jest obowiązkiem”.

Bp Malone mówił wiernym, że katolik, którego sumienie jest ukształtowane przez nauczanie Kościoła Katolickiego, nie może poprzeć „małżeństw” osób tej samej płci.

Tuż po ogłoszeniu wyników referendum bp Malone podziękował mieszkańcom stanu: – Chcę podziękować mieszkańcom stanu Maine za ochronę i potwierdzenie swojego wsparcia dla małżeństwa takiego, jak je pojmowano od tysięcy lat we wszystkich cywilizacjach i religiach na świecie.

Hierarcha podkreślił, że w ciągu ostatnich miesięcy posługi duszpasterskiej starał się wyjaśnić szczegółowo parafianom, dlaczego Kościół popiera wyłącznie małżeństwo rozumiane jako związek jednego mężczyzny z jedną kobietą.

Dotychczas prawo zezwalające na legalizację „małżeństw” osób tej samej płci zostało odrzucone w 31 stanach, w których odbyły się referenda. Prawo, zezwalające pederastom i lesbijkom na zawarcie „małżeństwa” obowiązuje w 5 stanach: Iowa, Connecticut, Massachusetts, New Hampshire i Vermont.

Źródło: CWN, CatholicReview.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.