Święta Rita rozwiąże Twoje trudne sprawy

styczeń 2019
Święta Rita rozwiąże Twoje trudne sprawy

Święta Rita rozwiąże Twoje trudne sprawy

Duża akcja pośród Korespondentów, strona internetowa i miliony ulotek – w taki sposób Instytut od 2015 roku propaguje kult św. Rity, patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych.

 

Książka Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych autorstwa Doroty Niedźwieckiej to wyjątkowa publikacja, która podbiła serca polskich katolików. W 2015 roku 300 tysięcy Przyjaciół Instytutu otrzymało tę publikację. W odpowiedzi prawie 65 000 osób przesłało do Cascii, miejsca jej narodzin i doczesnego spoczynku, specjalne karty z prośbami o wstawiennictwo św. Rity.

 

Wielka akcja ulotkowa w całej Polsce sprawiła, że tysiące osób zdecydowały się zwrócić do niezwykłej świętej. Co jest powodem jej ogromnej popularności? Święta Rita była żoną, wdową (zamordowano jej męża), matką (straciła dwóch synów), osobą samotną, w końcu - zakonnicą. Jak nikt poznała wszystkie problemy trapiące ludzi, a zwłaszcza te, które dotykają rodzin.  

 

Autorka książki tak tłumaczy fenomen świętej: „Wrażenie robią coraz liczniejsze świadectwa pomocy św. Rity w sprawach trudnych i beznadziejnych. Ludzie od zawsze interesują się uzdrowieniami, cudami, szukają pomocy i oparcia u świętych patronów i orędowników. Św. Rita ma opinię skutecznej przed Bogiem. Moim zdaniem trafia też w pewne zapotrzebowanie społeczne jako specjalistka od codzienności – przez połowę życia była  zwyczajną osobą świecką. Można brać z niej  przykład w tym, jak radzić sobie z rozwiązywaniem problemów rodzinnych lub powołaniowych także w dzisiejszych czasach.”

 

Wraz z książką Instytut i Stowarzyszenie propagują także modlitwę do św. Rity, dodając do zamówionej publikacji pięknie zdobioną czerwoną koronkę. Pakiet poświęcony św. Ricie można zamówić na stronie SwietaRita.org.