Szef Pokojowego Patrolu inspiratorem zniszczenia wystawy antyaborcyjnej?

2009-08-07 00:00:00

Organizator zniszczonej na Przystanku Woodstock wystawy antyaborcyjnej wniósł do prokuratury o wszczęcie śledztwa i ukaranie osób odpowiedzialnych za zdemolowanie wystawy - informuje portal Fronda.pl.

Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro złożył dziś do prokuratury w Gorzowie Wielkopolskim zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wieloletniego bliskiego współpracownika Jerzego Owsiaka - dowiedział się portal Fronda.pl. Chodzi o Radosława Mysłka, szefa Pokojowego Patrolu - służby porządkowej Przystanku Woodstock. Według Dzierżawskiego, to na jego polecenie grupa zamaskowanych mężczyzn mogła zdewastować wystawę w nocy 1 sierpnia.

Rzecznik Przystanku publicznie zaprzeczył, jakoby organizacja miała cokolwiek wspólnego ze zniszczeniem wystawy. Jednak organizatorzy od samego początku mieli problemy z Patrolem. Jego funkcjonariusze kilkakrotnie podchodzili do rozstawiających zdjęcia wolontariuszy. Gdy wystawa była gotowa i zobaczyli zdjęcia, kazali ją rozmontować.

- Po dwóch godzinach przyszedł szef Pokojowego Patrolu i zagroził, że albo my usuniemy wystawę, albo oni to zrobią. Powiedział wprost, że mamy się stąd wynieść - opowiadała portalowi Fronda.pl Wiktoria Jabłońska, wolontariuszka Fundacji.

Wystawa pokazująca okrucieństwo aborcji została pod koniec lipca zaprezentowana przed wejściem na teren Przystanku Woodstock, odbywającego się w Kostrzynie nad Odrą. Zorganizowała ją Fundacja Pro. Po kilku godzinach nieznani sprawcy całkowicie zniszczyli ekspozycję. Następnego dnia zdemontowali i zabrali ją członkowie Pokojowego Patrolu.

Policja nadal prowadzi postępowanie w sprawie zniszczenia wystawy. Natomiast sprawa zarekwirowania ekspozycji została umorzona.

Źródło: Fronda.pl
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.