Szkocja: społeczne pieniądze wydano na rujnowanie życia rodzinnego
2009-02-12 00:00:00
Przypadek adopcji dwojga edynburskich dzieci przez parę homoseksualną spowodował zdecydowaną reakcję Kościoła katolickiego w Szkocji. Jego rzecznik Peter Kearney określił decyzję sądu w tej sprawie jako krzywdzącą i uderzającą w dobro zainteresowanych – informuje „Radio Watykańskie.
Uzależniona od narkotyków matka pięcioletniego chłopca i czteroletniej dziewczynki na okres leczenia oddała dzieci pod opiekę swoich rodziców. Tymczasem - jak podaje „Radio Watykańskie” - lokalna organizacja zajmująca się adopcją i organizowaniem rodzin zastępczych czterokrotnie na drodze sądowej usiłowała bezskutecznie odebrać dziadkom prawo do opieki nad wnukami.
Pracownicy organizacji jako wystarczający powód do rozpoczęcia kidnaperskiej procedury uznali, rzekomo zbyt zaawansowany wiek dziadków, żeby mogli prawidłowo opiekować się wnukami. Dziadek ma 59 lat, a babcia 46.
Nie dając za wygraną, organizacja wynajęła bardzo drogich prawników, którym w końcu udało się przekonać sąd, żeby dzieci zostały odebrane dziadkom i trafiły do tzw. rodziny zastępczej, czyli dwóch żyjących wspólnie pederastów. Przy czym trzeba zaznaczyć, że dziadkowie mieli swoje wnuki tylko czasowo na okres leczenia ich córki i uważają za bardzo naturalne, aby dzieci wzrastały na ten czas u nich niż u dwóch osób tej samej płci, które próbują wmawiać opinii publicznej, że są małżeństwem – czytamy na stronach internetowych „Radia Watykańskiego”.
Dzieje się to w społeczeństwie, w którym, jak wykazuje przeprowadzony ostatnio sondaż, 89 proc. ankietowanych sprzeciwia się przyznaniu parom homoseksualnym prawa do adoptowania dzieci.
Sprawa stała się głośna. Gil Paterson - przedstawiciel szkockiego parlamentu, domaga się ujawnienia informacji, jak przebiegała ta sprawa i ile społecznych pieniędzy wydano na dwuletnią walkę w sądzie.
Źródło: KAI
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.