Szkockie położne walczą z dyktaturą aborcjonistów

2012-02-04 00:00:00
Szkockie położne walczą z dyktaturą aborcjonistów

Szkockie położne zaskarżyły publiczny szpital z Glasgow. Pracodawca zmuszał je do asystowania przy zabiegach aborcyjnych. 

Mary Doogan i Concepta Wood, położne ze szpitala w Glasgow, skarżą się, że zmuszano je do uczestnictwa w aborcji wbrew przekonaniom religijnym. To jawne naruszenie praw człowieka. Władze szpitala bronią się, mówiąc, że siostry nie miały prawa odmowy wykonania obowiązków, które zleciła im przełożona. 
 
Kobiety wniosły sprawę do sądu w Edynburgu. Powołały się na art. 9 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (EKPC), gwarantujący prawo do wolności myśli, sumienia i wyznania. Położne napisały w swoim wniosku, że „są praktykującymi katoliczkami i uznają, że życie ludzkie jest święte od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Jego przerwanie jest poważnym wykroczeniem przeciw życiu ludzkiemu. Jest to także obraza Pana Boga i naruszenie nauki Kościoła”. 
 
Przedstawiciele szpitala wyjaśnili, że zgodnie z ustawą aborcyjną, nie można co prawda zmusić lekarza do wykonania aborcji, ale można oddelegować położne do pomocy przy tego typu „zabiegach”. Nie przysługuje im prawo odmowy. 
 
Wyrok w sprawie jeszcze nie zapadł. 

 
Źrodło: Federacja Pro Europa Christiana, AS.
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!