Szwajcaria: ”Dignitas” znów uśmierca ludzi
2008-03-18 00:00:00
Ośrodek „Dignitas” zajmujący się świadczeniem usług wspomaganego samobójstwa, ponownie otwarł swoją placówkę w budynku, w którym mieściła się kiedyś fabryka kabli w szwajcarskiej wiosce Schwerzenbach, znanej w kraju z największego domu publicznego – donosi LifeSiteNews.com.
„Dignitas” zyskała międzynarodową, niechlubną sławę wskutek licznych doniesień medialnych, informujących o tym, że pomaga ona uśmiercać ciężko chorych pacjentów z całego świata. We wrześniu ub. roku została zmuszona do opuszczenia dotychczas zajmowanego budynku, ze względu na liczne skargi lokatorów nie mogących znieść widoku licznych zwłok wynoszonych z niego.
Lokatorka budynku, w którym mieściła się klinika - Gloria Sonny, powiedziała wówczas gazecie „The Telegraph”: – Nazywamy ten budynek domem horrorów. Nie mogła ona znieść widoku zastygłego spojrzenia uśmierconych pacjentów, w szczególności ludzi młodych.
Po wyniesieniu się z budynku eutanazji dokonywano w samochodach. W ten sposób uśmiercono przynajmniej 4 osoby. Grupa długo poszukiwała mieszkania do wynajęcia. Doszło do tego, że Ludwig Minelli kierujący ośrodkiem użyczył swojego salonu osobom, chcącym się zabić, jednak władze lokalne zabroniły tego, żądając od niego uzyskania pozwolenia na przeznaczenie mieszkania do tego typu działalności.
W końcu placówka uzyskała pozwolenie na zainstalowanie się w wiosce Schwerzenbach, „słynącej” w całej Szwajcarii z największego domu publicznego.
„Dignitas” od czasu zainicjowania swojej działalności w 1998 r. „pomogła” umrzeć ponad 800 osób. Około 85 proc. stanowili przybysze z Wielkiej Brytanii. Ostatnio częściej z jej usług korzystają Niemcy.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.