Szwajcaria: ”Dignitas” znów uśmierca ludzi

2008-03-18 00:00:00

Ośrodek „Dignitas” zajmujący się świadczeniem usług wspomaganego samobójstwa, ponownie otwarł swoją placówkę w budynku, w którym mieściła się kiedyś fabryka kabli w szwajcarskiej wiosce Schwerzenbach, znanej w kraju z największego domu publicznego – donosi LifeSiteNews.com.

„Dignitas” zyskała międzynarodową, niechlubną sławę wskutek licznych doniesień medialnych, informujących o tym, że pomaga ona uśmiercać ciężko chorych pacjentów z całego świata. We wrześniu ub. roku została zmuszona do opuszczenia dotychczas zajmowanego budynku, ze względu na liczne skargi lokatorów nie mogących znieść widoku licznych zwłok wynoszonych z niego.

Lokatorka budynku, w którym mieściła się klinika - Gloria Sonny, powiedziała wówczas gazecie „The Telegraph”: – Nazywamy ten budynek domem horrorów. Nie mogła ona znieść widoku zastygłego spojrzenia uśmierconych pacjentów, w szczególności ludzi młodych.

Po wyniesieniu się z budynku eutanazji dokonywano w samochodach. W ten sposób uśmiercono przynajmniej 4 osoby. Grupa długo poszukiwała mieszkania do wynajęcia. Doszło do tego, że Ludwig Minelli kierujący ośrodkiem użyczył swojego salonu osobom, chcącym się zabić, jednak władze lokalne zabroniły tego, żądając od niego uzyskania pozwolenia na przeznaczenie mieszkania do tego typu działalności.

W końcu placówka uzyskała pozwolenie na zainstalowanie się w wiosce Schwerzenbach, „słynącej” w całej Szwajcarii z największego domu publicznego.

„Dignitas” od czasu zainicjowania swojej działalności w 1998 r. „pomogła” umrzeć ponad 800 osób. Około 85 proc. stanowili przybysze z Wielkiej Brytanii. Ostatnio częściej z jej usług korzystają Niemcy.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.