Szwajcarscy anarchiści zaatakowali brutalnie obrońców życia. Do zdarzenia doszło w Zurychu ponad tydzień temu, kiedy 1500 osób – głównie chrześcijańskie rodziny z dziećmi – manifestowało w obronie życia dzieci nienarodzonych. Policja zmuszona była użyć wobec napastników gazu łzawiącego i armatek wodnych.
Jak donosi katolicka agencja kath.net, ulicami Zurichu maszerowali – jak co roku od blisko dziesięciu lat – obrońcy życia, domagający się zaprzestania zabijania dzieci w łonach kobiet. Wśród uczestników marszu dominowały całe rodziny z dziećmi, młodzież i osoby starsze.
Grupa agresywnych anarchistów, głównie lewicowej młodzieży, najpierw próbowała zagłuszyć obrońców życia. Później zdecydowała się na brutalny atak.
Jak donosi agencja, tylko zdecydowana interwencja policji uchroniła działaczy pro-life przed pobiciem. Grupa kilkudziesięciu policjantów w pełnym rynsztunku utworzyła kordon ochronny, odcinając agresywnych chuliganów od obrońców życia.
Organizatorzy imprezy podziękowali służbom porządkowym za sprawną interwencję, wyrażając jednocześnie ubolewanie, że tego typu impreza o charakterze pokojowym wymaga obecnie ochrony policji.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.