Telewizja Fox przeprasza za... pytanie o oprawców Jezusa
2012-01-02 00:00:00
Stacja Fox Latin America umieściła na Facebooku ankietę zawierającą pytanie o odpowiedzialnych za śmierć Jezusa. Po interwencji środowisk żydowskich, oburzonych „archaicznym” podejściem do tematu, telewizja zamieściła na stronie przeprosiny.
Internauci przy pytaniu o winnych śmierci Jezusa mieli do wyboru kilka odpowiedzi. Można było kliknąć na Poncjusza Piłata, Żydów, faryzeuszy. Centrum Simona Wiesenthala w Buenos Aires wydało oświadczenie krytykujące akcje. Organizacja twierdzi, że pogląd o odpowiedzialności Żydów za śmierć Jezusa jest archaizmem i został odrzucony przez Kościół Katolicki w 1965 roku. Argentyński oddział organizacji uważa, że sugerowanie, że Żydzi zabili Jezusa to oszczerstwo, ”przez które Żydzi byli prześladowani i mordowani przez ostatnie dwa tysiąclecia”.
Rzecznik telewizji Guadalupe Lucer oficjalnie przeprosił za treść ankiety, zapewniając, że stacja zrobi wszystko by taka sytuacja się nie powtórzyła w przyszłości. Fox Latin America jest częścią koncernu medialnego News Corp, które w Stanach Zjednoczonych jest głównym medium wspierającym środowiska żydowskie.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.