Timor Wschodni: modlitwa w intencji wyborów 2012

2012-02-24 00:00:00
Timor Wschodni: modlitwa w intencji wyborów 2012


Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonnych Timoru Wschodniego zorganizowała, wraz z Komisją “Iustitia et Pax” Diecezji Dili manifestację z okazji obchodów Dnia Pokoju, kierując przesłanie pokoju do całego narodu. Demonstracji towarzyszyło hasło „Zmienić serce, zmienić świat”. W Timorze Wschodnim trwają przygotowania do wyborów powszechnych, które odbędą się w czerwcu br.

Uczestnicy manifestacji, pod przewodnictwem biskupa Dili, bp. Alberto Ricardo da Silvy, wyruszyli w kierunku Lecidere, gdzie znajduje się siedziba biskupia. Pochód bardzo szybko przemienił się w procesję religijną; na całej trasie ludzie modlili się, przeplatając modlitwę refleksjami na temat pokoju.

W Lecidere biskup – przemawiając w języku tetun, narodowym języku Timoru Wschodniego – skierował przesłanie pokoju do uczestników i całego narodu. Bp Ricardo zachęcił wszystkich do współpracy i modlitwy o pomyślny przebieg wyborów powszechnych w 2012 r. – Do tego konieczne jest wewnętrzne nawrócenie – podkreślił biskup.

Po krótkiej adoracji eucharystycznej manifestacja zakończyła się odmówieniem modlitwy w intencji wyborów powszechnych, jakie zaplanowano na 12 czerwca 2012 roku. Modlitwa ta odmawiana będzie w całej diecezji w czasie 111 dni, które pozostały do daty narodowego plebiscytu.

Źródło: zyciezakonne.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!