Udana akcja amerykańskiego TFP

2011-11-15 00:00:00
Udana akcja amerykańskiego TFP


Akcja Studencka TFP z USA przeprowadziła udaną akcję zablokowania wykładu proaborcyjnej mówczyni, w należącym do franciszkanów Siena College. Widney Brown miała wygłosić wykład na temat „Perspektyw praw człowieka w następstwie politycznych przemian na świecie”.

Decyzja o odwołaniu wykładu zapadła w ciągu zaledwie dwunastu godzin od wszczęcia akcji przez Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP). Akcja Studencka TFP wzywała do podpisywania się pod protestem umieszczonym na swojej stronie internetowej i przesyłanie go drogą elektroniczną do władz szkoły. W ciągu kilku godzin, na adres uczelni napłynęło ponad 3000 e-maili. Oprócz tego wiele osób osobiście próbowało połączyć się z dziekanem, ks. Kevinem Mullenem, wzywając go do odwołania spotkania.  

„Wykład zaplanowany na poniedziałek 14 listopada został odwołany, ponieważ niektóre wypowiedzi mówczyni były sprzeczne z duchem i misją Siena College” – napisał w mailu do TFP, Ken Jubie, adiunkt na tej uczelni.

Szef Akcji Studenckiej TFP, John Ritchie wyraził wielkie zadowolenie z powodu odwołania wykładu kobiety, która zdecydowanie popiera zabijanie dzieci nienarodzonych. Podziękował także wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję protestacyjną.

Widney Brown jest absolwentką Uniwersytetu Yale. Od wielu lat pracuje dla organizacji Amnesty International, potępianej przez Watykan za promowanie na świecie aborcji i homoseksualizmu.

Źródło: TFP.org, AS

W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.