UE: propozycja utworzenia jednego ministerstwa finansów wzburzyła brytyjskich konserwatystów

2011-10-26 00:00:00
UE: propozycja utworzenia jednego ministerstwa finansów wzburzyła brytyjskich konserwatystów


Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie chce już wspierać Grecji. W akcie desperacji władze Unii Europejskiej zaproponowały ostatnio powołanie jednego ministerstwa skarbu, które miałoby kontrolę nad przychodami i wydatkami z tytułu podatków w 17 krajach strefy euro. Znaczna grupa brytyjskich konserwatystów zapowiedziała w związku z tym jawny bunt. Także brytyjskie korporacje nie zamierzają dłużej przestrzegać unijnych dyrektyw w zakresie prawa pracy.

Z wnioskiem o utworzenie wspólnego ministerstwa skarbu w UE wystąpił przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Jest to – zdaniem ekspertów – zapowiedź utworzenia Stanów Zjednoczonej Europy z pozostającą na uboczu Wielką Brytanią.

Plan utworzenia jednego ministerstwa pojawił się w sytuacji, gdy rządy europejskie desperacko próbują ratować euro. Oliwy do ognia dolała wiadomość, która napłynęła z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Instytucja ta, nie chce dłużej wspierać Grecji. Jednocześnie brytyjskie korporacje – w tym sieć hipermarketów TESCO – zapowiedziały, że będą obchodzić przyjęte w Brukseli przepisy, które nakładają na pracodawców obowiązek przyznania pracownikom tymczasowym pełnych praw. 

Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron starał się za wszelką cenę rozładować napiętą atmosferę wśród konserwatystów, którzy chcą zmusić władze do zorganizowania referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE.

Ostatecznie w głosowaniu Przeciwko rządowi zbuntowało się ponad 80 posłów rządzącej Partii Konserwatywnej. W sumie wszystkich zwolenników referendum było w Izbie Gmin aż 111.

Podobno ostatniej nocy premier straszył członków swojej partii, że jeśli nie poprą stanowiska rządu, to nie będą mogli startować w wyborach do parlamentu brytyjskiego z ramienia Partii Konserwatywnej.

Według projektu Van Rompuya blisko związanego z rządem niemieckim, nowe ministerstwo miałoby swoją siedzibę we Frankfurcie lub w Paryżu.

MFW oraz przedstawiciele UE i Europejskiego Banku Centralnego, poinformowali, że kredytodawcy mogą nie zgodzić się na redukcję zadłużenia Grecji o 60 procent. Istnieją obawy, że zapowiedzi MFW mogą wywołać panikę na rynku i pogorszyć kryzys strefy euro.

Tymczasem eurosceptyczni torysi domagają się „repatriacji" uprawnień z UE do Wielkiej Brytanii, w tym dyrektyw w sprawie przyznania pełni praw pracownikom tymczasowym. Chodzi w dużej mierze o umowy pracy młodych osób zatrudnionych tymczasowo m.in. w sieci hipermarketów TESCO. Władze korporacji chcą, aby dostawcy sieci mogli korzystać z wyłączenia z prawa unijnego.

Źródło: „The Daily Telegraph”, AS

Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!