Ukazał się numer ósmy magazynu ”Polonia Christiana”

2009-04-30 00:00:00
Ukazał się numer ósmy magazynu ”Polonia Christiana”

Najnowszy numer dwumiesięcznika „Polonia Christiana”, który właśnie trafia do prenumeratorów oraz punktów sprzedaży, zawiera wiele godnych uwagi artykułów. O problemie polityków deklarujących się jako katolicy, a nie przestrzegających zasad wiary w działalności publicznej mówią wywiady z ks. abp. Raymondem L. Burke’m oraz z ks. abp. Josephem Naumannem.

W Dossier: „Kiedy państwo staje się złodziejem?” znaleźć można teksty dotyczące problemu nadmiernego fiskalizmu państwowego. Michał Wojciechowski przypomina: „Siódme nie kradnij”, Piotr Toboła-Pertkiewicz zastanawia się „Ile wynosi cesarskie?”, ks. Tadeusz Ślipko przedstawia „Etyczne aspekty obywatelskiego obowiązku płacenia podatków”, Stanisław Michalkiewicz hamletyzuje: „Płacić czy nie płacić – oto jest pytanie!”, Paweł Toboła-Pertkiewicz docieka: „Gdzie się podziały nasze pieniądze?”.

Spraw wiary dotyczy tekst kardynała Jorge’a Medina Esteveza pt.: „Błogosławieni czystego serca”, wywiad z ks. Guido Marinim, mistrzem celebracji liturgicznych Ojca Świętego Benedykta XVI oraz artykuł Alejandro Ezcurry „Cuda Guadalupe i przyszłość Ameryki łacińskiej”.

Prześladowania Kościoła w Meksyku oraz walkę Cristeros przypomina w dziale Historia Grzegorz Kucharczyk. Rafał Sierchuła opowiada o walce i śmierci ostatnich dowódców NSZ – Stanisława Kasznicy i Lecha Neymana.

W ósmym numerze „Polonia Christiana” czytelnicy znajdą również rozmyślania Jacka Kowalskiego o dworze polskim, Ewy Polak-Pałkiewicz tekst o polskim stole, Piotra Doerre reportaż ze Sieny, Beaty Góreckiej artykuł o dziełach malarstwa dworskiego z kolekcji Lanckorońskich, które znalazły się jako dar w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu oraz wiele innych artykułów.

„Polonia Christiana” dostępna jest w prenumeracie oraz salonach Empik, Ruch, Inmedio, Relay.

PiotrSkarga.pl
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!