UKSW: pokaz filmu ”Eugenika. W imię postepu”

2011-03-29 00:00:00
UKSW: pokaz filmu ”Eugenika. W imię postepu”

Eugenika na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego – na szczęście nie jako obowiązkowy przedmiot egzaminacyjny. W czwartek 24 marca, z inicjatywy warszawskiej Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym, odbył się na UKSW pokaz najnowszego filmu Grzegorza Brauna pt. „Eugenika. W imię postępu”.

Autor takich filmów jak „Towarzysz generał” czy „Marsz wyzwolicieli” i tym razem bardzo wysoko podniósł poprzeczkę reżyserom filmów dokumentalnych. Obraz „Eugenika. W imię postępu”, to opowieść o utopijnej koncepcji stworzenia człowieka doskonałego, pozbawionego wad i ułomności. I nie jest to plan wymyślony przez nazistowskich ideologów za czasów III Rzeszy – powstał na początku XX wieku w USA a następnie rozprzestrzenił się po całym świecie w postaci towarzystw eugenicznych (istnieniu których największy opór stawiały kraje o tradycjach katolickich, w tym II Rzeczpospolita). Zbrodnicza nauka – eugenika – po doświadczeniach II wojny światowej zmieniła się w genetykę i walkę o prawa człowieka pod hasłami mordowania chorych i dzieci nienarodzonych oraz w eutanazję.

Po zakończonej prelekcji nastąpiła długa dyskusja między widzami a reżyserem. Głównymi tematami były manipulacje medialne dotyczące metody in vitro (przedstawianej jako dawanie życia z kompletnym pominięciem zarodków powstałych przy tej okazji, które następnie są eliminowane) oraz pozostałych problemów dotyczących walki o życie w XXI wieku i przyszłości nauki, która zamiast służyć ludzkości dąży do jej zagłady.

Patronat medialny nad pokazem sprawował dwumiesięcznik „Polonia Christiana”.

PiotrSkarga.pl
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.