UNFPA ubolewa z powodu rodzenia się zbyt dużej liczby chłopców w Wietnamie

2010-12-13 00:00:00
UNFPA ubolewa z powodu rodzenia się zbyt dużej liczby chłopców w Wietnamie

Fundusz Ludnościowy ONZ (UNFPA), który popiera politykę kontroli urodzin wszczął ostatnio alarm. Urzędnicy ONZ zaniepokojeni są nierównowagą, jaka zaistniała w Wietnamie, jeśli chodzi o stosunek liczby rodzących się dzieci płci męskiej w porównaniu z liczbą dzieci płci żeńskiej.

UNFPA zaczęła dostrzegać niepokojące zjawiska początkowo w Chinach, później w Indiach, a w ostatnim czasie w Wietnamie. W tych państwach, gdzie realizowana jest polityka kontroli urodzin poprzez przymusową sterylizację, aborcję i upowszechnienie środków antykoncepcyjnych oraz wprowadzenie wymogu ograniczającego liczbę dzieci, które mogą urodzić się w danym związku, zaobserwowano, że rodzi się więcej chłopców niż dziewczynek. Konsekwencją tego zjawiska jest narastający handel kobietami, szerząca się na dużą skalę prostytucja, pornografia itp. Co więcej, niektórzy analitycy polityki międzynarodowej zwracają uwagę na rosnące niebezpieczeństwo dla stabilności i pokoju na świecie.

Obecnie w Wietnamie kobiety nie mają problemu z dostępem do badań USG, dzięki którym określa się płeć dziecka. Również łatwo dostępna jest aborcja. Co prawda, prawo zabrania określania płci dzieci oraz aborcji selektywnej, jednak usługi te oferują ośrodki prywatne. W rezultacie, obecnie na 112 chłopców rodzi się 100 dziewczynek. W niektórych regionach ta dysproporcja jest znacznie większa – od 115 do 123 chłopców na 100 dziewczynek.

Przeciętna kobieta wietnamska ma przynajmniej trzy aborcje za sobą. Praktyka ta jest szczególnie upowszechniona wśród nastolatek. Do aborcji zachęca sam rząd, który namawia do posiadania małych rodzin, z dwójką dzieci.

Bruce Campbell z wietnamskiego oddziału UNFPA ubolewa nad tym, że niezrównoważony pod względem płci przyrost naturalny „może stanowić zachętę do szerzenia się prostytucji i handlu ludźmi”. Uważa, że to ostatni dzwonek, aby rząd podjął działania, które odwróciłyby ten niekorzystny trend.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025