UNICEF i WHO manipulują katolikami latynoamerykańskimi w sprawie aborcji
2009-06-08 00:00:00
Ujawnione ostatnio sześciominutowe nagranie video z wywiadu, jaki przeprowadzono z dwoma urzędnikami ONZ, pokazuje w jaki sposób agenci międzynarodowych organizacji pozarządowych manipulują katolikami latynoamerykańskimi, by pozyskać ich przychylność w sprawie aborcji – donosi portal LifeSiteNews.com.
Według amerykańskiego Instytutu Badań nad Populacją, który ujawnił kontrowersyjne nagranie, agendy ONZ próbują zawrzeć strategiczny sojusz z Kościołem katolickim w krajach latynoamerykańskich, mówiąc o „aborcji terapeutycznej”, a nie o aborcji jako takiej. Zdaniem dr. Oscara Suriela, międzynarodowego konsultanta ds. rodziny, zdrowia i społeczeństwa Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia i członka Światowej Organizacji Zdrowia, agendy ONZ promują jedynie „aborcję terapeutyczną”.
Dr Suriel oraz dr Manuel Manrique Castro z UNICEF pojechali na specjalne spotkanie pastoralne z dziećmi i młodzieżą do Ekwadoru, na które obu urzędników zaprosił episkopat tego kraju.
Suriel, udzielając wywiadu Instytutowi Badań nad Populacją zaprzeczył, jakoby jego organizacja wspierała aborcję. Jego zdaniem promuje ona jedynie tzw. aborcję terapeutyczną. – Nie jest właściwe mówienie, że wspieramy aborcję... Odniósł się Pan do aborcji terapeutycznej, a aborcja terapeutyczna nie jest promowaniem aborcji. Aborcja terapeutyczna jest ważną rzeczą – stwierdził Suriel. – To co my proponujemy to aborcja terapeutyczna. Natomiast nie popieramy w żadnych okolicznościach i w żaden sposób aborcji jako takiej. To jest zupełnie co innego niż Pan twierdzi – tłumaczył pokrętnie.
Z drugiej strony dr Suriel zagadnięty o sprawę poparcia aborcji na żądanie w Mieście Meksyk przyznał, że organizacja jego wspiera tylko to, czego chcą kobiety, co z jakiś względów jest utrudnione.
Kilka lat temu Watykan wycofał się ze wspierania UNICEF-u a kardynał Renato Martino wezwał katolików do zaprzestania udzielania datków tej organizacji.
Według dra Manrique tylko „radykałowie” w Kościele katolickim sprzeciwiają się „aborcji terapeutycznej” a nie cały Kościół. Jego zdaniem kwestie takie jak: prawa reprodukcyjne, antykoncepcja i ideologia „gender” „dostosowują się” do nauczania Kościoła. – Kościół nie promuje antykoncepcji, ale zaakceptował wykorzystanie prezerwatyw w szczególności do zapobiegania AIDS. Mogę podać Panu przykłady licznych biskupów, którzy zgadzają się z tym i mówią: jeśli ludzie tego potrzebują to możecie tego użyć – utrzymuje Manrique.
Ustosunkowując się do wypowiedzi Ojca Świętego, w której Benedykt XVI sprzeciwił się wykorzystywaniu prezerwatyw do zwalczania AIDS w Afryce, Manrique odparł, że papież jest co prawda najwyższym autorytetem moralnym w Kościele, ale z drugiej strony nie można unieważnić wypowiedzi i oświadczeń wielu biskupów latynoamerykańskich, łącznie z przewodniczącym episkopatu Kolumbii i biskupami brazylijskimi, którzy są innego zdania.
Suriel oraz Manrique, którzy udzielili wywiadu Instytutowi Badań nad Populacją prosili, by go nie publikować, obawiając się trudności z rekrutacją katolickich wolontariuszy do pracy w agendach ONZ. Wywiad jednak został nagrany na wideo i umieszczony na kanale YouTube w Internecie.
Na oficjalnej stronie Instytutu Carlos Polo skomentował stanowisko reprezentowane przez dwóch urzędników ONZ. Jego zdaniem idea strategicznego sojuszu z przedstawicielami Kościoła katolickiego i stosowana taktyka już przyniosły sukces świeckim organizacjom pozarządowym, czego przykładem jest działalność niektórych katolickich organizacji charytatywnych, jak choćby kanadyjskiej organizacji Development and Peace, wspierającej aborcję m.in. w krajach latynoamerykańskich.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.