Urzędnicy europejscy naciskają na Irlandię w sprawie aborcji

2011-06-15 00:00:00
Urzędnicy europejscy naciskają na Irlandię w sprawie aborcji

Komisarz ds. Praw Człowieka Rady Europy, Thomas Hammarberg zażądał od irlandzkiego rządu koalicyjnego, by miał "więcej odwagi" i "wyjaśnił" kobietom bardziej klarownie, kiedy mogą domagać się aborcji w ramach obowiązującego w tym kraju prawa.

Irlandzki „Times” pisze, że Hammarberg spotkał się w zeszłym tygodniu z wicepremierem Eamonem Gilmorem, ministrem sprawiedliwości Alanem Shatterem i przedstawicielami organizacji broniących  "praw człowieka". Hammarberg wyraził wielkie zadowolenie z tego, jak „wspaniale” zostały wdrożone w kraju rekomendacje Rady Europy dot. praw człowieka, które znalazły się w sprawozdaniu z 2008 r. Chce jednak, by rząd bardziej zdecydowanie poświecił się sprawie legalizacji aborcji w kraju.  

Niamh Ui Bhriain z Instytutu Życia podkreśla, że żądania komisarza bardzo wziął sobie do serca obecny wicepremier, wywodzący się z Partii Pracy. Ugrupowanie to wykorzystuje niedawne orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie ABC (Irlandek, które zdecydowały się na aborcję w Wielkiej Brytanii) do zalegalizowania aborcji.

Trybunał orzekł, że co prawda Irlandia nie musi zmieniać konstytucji, która chroni życie od poczęcia, by dostosować przepisy do prawa unijnego, ale jest zobowiązana do wyraźnego poinstruowania kobiet, kiedy i w jakich okolicznościach mogą domagać sie aborcji, zgodnie z obowiązującym prawem.  

Gilmore, który ma silne powiązania z przedstawicielami europejskich władz obiecał, że aborcja zostanie zalegalizowana, w wyniku zastosowania się do orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Zwolenników aborcji blokują ich przeciwnicy. Coraz więcej Irlandczyków, zniechęconych trudną sytuacją ekonomiczną, bardziej wrogo odnosi się do wszelkich żądań urzędników europejskich. Sondaże wyraźnie wskazują, że zwolennicy aborcji ponieśliby klęskę w referendum, którego przeprowadzenie jest konieczne, by zmienić obowiązujące prawo.

Irlandczycy, zdaniem UI Bhriaina , „nie mają ochoty tolerować żadnej z prób bezwzględnego i despotycznego mieszania się ciał obcych do wewnętrznych spraw kraju”. Rada Europy i Europejski Trybunał Praw Człowieka kojarzą się im coraz bardziej wyłącznie ze sprawą aborcji.

Obrończyni życia i była członkini Parlamentu Europejskiego, Dana Rosemary Scallon wydała oświadczenie, domagając się od przedstawicieli Rady Europy, by nie mieszali się w wewnętrzne sprawy Irlandii.

"Praca komisarzy Rady Europy nie polega na podróżach po Europie i promocji aborcji” – napisała Scallon. Dodała również, że niewybieralni komisarze nie mają prawa gnębić i zastraszać naród irlandzki lub szukać polityków, którzy ułatwią im realizację ich własnych programów.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.