USA: ateista czeka na uzdrowienie przez chrześcijanina

2011-04-05 00:00:00

Amerykański dziennikarz Christopher Hitchens ma nadzieję, że chrześcijanin zdoła go uzdrowić z choroby nowotworowej. 61-letni autor książki „Pan nie jest Pasterzem - w jaki sposób religia zatruwa świat” cierpi na zaawansowane stadium raka przełyku.

Hitchens jest przekonany, że skoro nic już nie jest w stanie mu pomóc, ostatnią szansą na uzdrowienie jest genetyk Francis Collins. To z nim prowadził zażarte dyskusje na temat wiary, a mimo to pozostali przyjaciółmi. 60-letni Collins jest jednym z czołowych badaczy genów. Od 1993 roku w Waszyngtonie kierował projektem dotyczącym genomu ludzkiego, mającym na celu pełne rozkodowanie zespołu cech dziedzicznych człowieka. Od 2009 roku jest dyrektorem Narodowego Instytutu Zdrowia USA. Rozwinął nową metodę leczenia raka, w której badany jest cały zespół cech dziedzicznych pacjenta i możliwości interwencji w uszkodzone DNA. Hitchens powiedział w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „Telegraph”, że oddał się do dyspozycji jako ”królik doświadczalny”.

Collins – były ateista – wezwał do modlitw za Hitchensa. Podkreślił, że nie chodzi mu o cudowne uzdrowienie, lecz o modlitwy w takim duchu, jak to opisuje List św. Jakuba (Jk 1,5): „Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając”. Hitchens nie broni się przed modlitwami, ale też i nie daje nadziei na nawrócenie. Twierdzi, że dokąd będzie przytomny, nie będzie się zwracał do Boga.

Źródło: KAI
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!