USA: batalia o zniesienie zakazu służby wojskowej jawnych homoseksualistów

2010-11-15 00:00:00
USA: batalia o zniesienie zakazu służby wojskowej jawnych homoseksualistów

Od 1993 r. w Stanach Zjednoczonych obowiązuje ustawa, która wprowadziła zakaz służby wojskowej jawnych homoseksualistów. Zakaz ten zakwestionowała grupa Log Cabin Republicans. Jest to grupa liberalnych republikanów otwarcie popierających ruch homoseksualny. Wniosła ona sprawę do sądu okręgowego w Kalifornii, domagając się zniesienia ustawy, która ich zdaniem jest niezgodna z konstytucją, bo dyskryminuje pederastów i lesbijki.  

9 września 2010 r. sędzina Virginia Philips przychyliła się do wniosku grupy Log Cabin Republicans i postanowiła, że obowiązujący w armii amerykańskiej zakaz służby wojskowej jawnych homoseksualistów jest niezgodny z konstytucją. Orzekła ona, że do czasu złożenia apelacji w tej sprawie przez departament obrony oraz ostatecznego zakończenia procesu, armia nie może stosować tej polityki. Ustanowiła tym samym precedens, zmieniając prawo federalne.

Zgodnie z prawem departament obrony nie musiał się odwoływać od tej decyzji. Jednak ogromny sprzeciw wojskowych zmusił podsekretarza obrony, odpowiedzialnego za utrzymanie gotowości bojowej armii amerykańskiej, Clifforda Stanleya nie tylko do odwołania się do sądu apelacyjnego, ale także do wystąpienia z odpowiednim wnioskiem do Sądu Najwyższego o tymczasowe uchylenie orzeczenia sędziny w sprawie niestosowania zakazu „Don’t ask, don’t tell” do czasu zakończenia apelacji. Stanley argumentował, że: „armia nie powinna być zmuszana do nagłej i natychmiastowej restrukturyzacji swojej polityki kadrowej, która jest realizowana od lat, zwłaszcza w sytuacji, gdy kraj bierze udział w operacjach bojowych za granicą”.

Podkreślił, że nagłe zmiany, bez odpowiedniego planowania i wdrożenia planu z pewnością przyniosą wiele szkód, które będą miały wpływ na powodzenie akcji bojowych za granicą.

Kilka dni temu Sąd Najwyższy postanowił, że zakaz służby wojskowej dla homoseksualistów ma pozostać. SN nie orzekł, czy ten zakaz jest sprzeczny czy też nie z konstytucją, gdyż wciąż trwa postępowanie apelacyjne w tej sprawie w sądzie niższej instancji. Przewiduje się, że dalsze rozstrzygnięcia sądowe nastąpią dopiero w marcu przyszłego roku.

Walka o uchylenie zakazu służby pederastów i lesbijek w armii amerykańskiej toczy się na dwóch frontach, tj. na drodze sądowniczej i w kongresie. W niższej izbie kongresu udało się uchylić zakaz służby wojskowej jawnych homoseksualistów. Ustawa jednak została zablokowana w Senacie. Przewiduje się, że w grudniu kwestia ta będzie ponownie rozpatrywana przez wyższą izbę kongresu.

Źródło: LifeSiteNews.com, AP, AS
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025