USA: dzięki akcji działaczy pro-life zlikwidowano ośrodek aborcyjny
2008-06-20 00:00:00
Podczas sobotniej Mszy św. sprawowanej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego („trydenckiej”) w kościele pw. św. Augustyna w New City, w stanie Nowy Jork, wierni dziękować będą za zamknięcie miejscowego ośrodka, w którym dokonywano chirurgicznych aborcji. To dowód, że stanowcza postawa mieszkańców może doprowadzić do zamknięcia tego typu placówek – podkreślają działacze pro-life.
Przeciwko istnieniu ośrodka protestowały liczne organizacje, broniące życia nienarodzonych. Peggy Beirne z "Helpers of God's Precious Infants" powiedziała, że przed „kliniką” przez 7 lat, co roku w Wielki Piątek, odbywały się 24-godzinne czuwania modlitewne. W ciągu tych lat zamknięto w sumie 6 prywatnych „klinik” aborcyjnych w hrabstwie Rockland. – Ta była ostatnia. Nie ma już innych, z tego, co wiem – powiedziała miejscowej gazecie "Journal News" przeciwniczka zabijania dzieci nienarodzonych.
Czuwania modlitewne przed ośrodkami aborcyjnymi są wśród amerykańskich katolików powszechną formą walki ze zjawiskiem aborcji. Największa w historii USA 40-dniowa modlitewna krucjata dla życia odbyła się w ub.r. jednocześnie w 89 miastach z 33 stanów. Podobną inicjatywę zrealizowano wcześniej także w Aurorze, w stanie Illinois. Przez prawie półtora miesiąca bez przerwy ludzie modlili się tam o niedopuszczenie do uruchomienia w mieście jednego z największych w Stanach Zjednoczonych ośrodków aborcyjnych. Sąd postanowił o tymczasowym o zamknięciu obiektu, w którym miało się mieścić centrum aborcyjne.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.