USA: farmaceuci z Dakoty Płd. nadal mogą odmawiać sprzedaży środków antykoncepcyjnych

2008-02-14 00:00:00
USA: farmaceuci z Dakoty Płd. nadal mogą odmawiać sprzedaży środków antykoncepcyjnych

Senat Dakoty Południowej odrzucił projekt ustawy, która miała odebrać farmaceutom odmawiającym sprzedaży środków antykoncepcyjnych, prawo do powoływania się na klauzulę sumienia. Ustawę odrzucono 22 głosami senatorów przeciw 12 – donosi LifeSiteNews.com.


Według odrzuconego projektu ustawy odmowa sprzedaży środków antykoncepcyjnych przez aptekarzy, którzy powołują się na klauzulę sumienia, była „wtargnięciem rządu” do prywatnej sfery życia ludzi. Inicjatywę wprowadzenia nowej ustawy tłumaczono m.in. koniecznością przeciwstawienia się wzrostowi ilości niechcianych ciąż, spowodowanych rzekomo brakiem dostępu do środków antykoncepcyjnych.

Obowiązujące prawo stanowe zezwala aptekarzom postąpić zgodnie z własnym sumieniem i odmówić sprzedaży środków medycznych, które ich zdaniem mogą spowodować aborcję lub „zniszczyć nienarodzone dziecko”. A pojęcie „nienarodzone dziecko” zdefiniowano jako „każdy indywidualny organizm gatunku homo sapiens powstały w wyniku zapłodnienia aż do urodzenia.”

Ustawa, którą odrzucił stanowy Senat chciała także zmienić definicję „dziecka nienarodzonego”.

Kimberley Martinez z organizacji Alpha Centre, udzielającej pomocy kobietom w ciąży, podziękowała senatorom, którzy glosowali przeciw ustawie. – Pragniemy podziękować senatorom, którzy glosowali przeciw ustawie SB 164, pomimo że byli nękani, by zlekceważyli wartości stanu Południowej Dakoty. Ustawa SB 164 odbierając prawo aptekarzom, jednocześnie umożliwiłaby dzieciom dostęp do niebezpiecznych środków chemicznych bez wiedzy i zgody rodziców, jak również lekarzy.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
 
 
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.