USA: gwałtowny wzrost liczby nastolatek, stosujących doustne środki antykoncepcyjne

2011-04-06 00:00:00
USA: gwałtowny wzrost liczby nastolatek, stosujących doustne środki antykoncepcyjne

W ciągu siedmiu lat gwałtownie wzrosła liczba amerykańskich nastolatek, stosujących doustne środki antykoncepcyjne. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek badawczy Thomson Reuters. Uzyskane wyniki będą miały istotne znaczenie w debacie dot. pakietu usług gwarantowanych w ramach obowiązkowego, powszechnego systemu ubezpieczeń zdrowotnych.

Badania wykazały, że w 2009 r. osiemnaście procent amerykańskich nastolatek w wieku od 13 do 18 lat stosowało doustne środki antykoncepcyjne. W latach: 2002 – 2009 zaobserwowano gwałtowny wzrost liczby recept wydawanych na środki antykoncepcyjne. W ramach państwowej opieki zdrowotnej medycy wypisali o 29 proc. takich recept więcej, natomiast prywatnie – aż o 50 proc. więcej.

Badania oparto na danych pochodzących z baz Thomson Reuters MarketScan Commercial i Multi-State Medicaid Database, obejmujących ponad 3 mln kobiet „w wieku od 13 do 33 lat, które pozostawały zarejestrowane dłużej niż sześć miesięcy w roku i korzystały z refundacji na leki na receptę w latach 2002 – 2009".

Badania wykazały, że wzrost stosowania antykoncepcji doustnej rośnie z wiekiem kobiet. W 2009 r. z doustnych środków antykoncepcyjnych korzystało 3,7 procent 13-latek z Medicaid i 2,8 procent nastolatek, objętych prywatnym ubezpieczeniem. W przypadku osiemnastolatek, dane pokazują gwałtowny wzrost. Już 27,1 procent osób, objętych Medicaid i 30,5 procent osiemnastolatek, mających prywatne polisy ubezpieczeniowe korzystało z doustnych środków antykoncepcyjnych.

– Ta tendencja wzrostowa będzie interesującym wskaźnikiem w obecnej debacie na temat tego, czy środki antykoncepcyjne powinny być refundowane w ramach podstawowej opieki zdrowotnej – uważa Bill Marder z Thompson Reuters. 

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl:
Widać jak potrzebne są wysiłki w celu ukazywania prawdy o chemicznej antykoncepcji. Zwłaszcza o jej działaniu poronnym oraz o wpływie na zdrowie kobiet.
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!