Mury kościoła pw. Przenajświętszego Odkupiciela, znajdującego się w Castro – dzielnicy San Francisco zamieszkałej przez środowiska gejowskie – zostały zdewastowane przez zwolenników związków homoseksualnych.
Wyrażając swój gniew z powodu przegłosowanej w listopadzie ub. roku poprawki do konstytucji stanowej, która chroni tradycyjne małżeństwo, nieznani sprawcy namalowali na ścianach świątyni nazistowskie swastyki. Obok tych symboli wypisali nazwiska "Ratzinger” i "Niederauer" (abp George Niederauer jest metropolitą San Francisco).
Wcześniej w dzielnicy dochodziło do brutalnych napadów przedstawicieli środowisk homoseksualnych na modlących się chrześcijan. Nieznani sprawcy przesłali także substancję przypominającą bakterie wąglika do siedziby Rycerzy Kolumba i świątyń mormońskich. Zwolenników tradycyjnych wartości rodzinnych wyzywa się na ulicy od faszystów, dewastuje się ich samochody.
Większość tych czynów uchodzi sprawcom bezkarnie – zauważa prezes amerykańskiej Ligi Katolickiej William Donohue, który w swym komentarzu zwraca uwagę, że część winy za tego typu sytuację ponosi burmistrz San Francisco Gavin Newsom i zarząd miasta. Podkreśla, że władze miasta publicznie "okazują pogardę" dla prawa katolików do wyrażania swoich uczuć religijnych.
"Gdy krzyże sprzedaje się jako gadżety w sklepach erotycznych, i kiedy uczucia katolików atakują nadzy mężczyźni biegający po ulicach miasta podczas festiwalu Folsom Street Fair – wtedy władze nic nie mówią. Kiedy geje przebierają się za zakonnice i przychodzą na Mszę – w tym samym kościele (który właśnie zdewastowano – przyp. KAI) – milczą" – napisał Donahue, wzywając do wysyłania protestów w tej sprawie.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.