USA: konwersja 10 anglikańskich zakonnic na katolicyzm

2009-06-17 00:00:00

Dziesięć anglikańskich sióstr z klasztoru pw. Wszystkich Świętych w Catonsville, w amerykańskich w stanie Maryland, wyraziło zamiar przejścia na katolicyzm – donosi serwis „New Liturgical Movement”.

Uroczystość przyjęcia zakonnic do Kościoła katolickiego odbędzie się 3 września. Liturgii przewodniczyć będzie arcybiskup Baltimore Edwin O’Brien.

Spośród wszystkich dwunastu zakonnic, należących do anglikańskiego konwentu, dwie zdecydowały, że nadal pozostaną anglikankami.

Anglikańska wspólnota zakonna związana jest ze słynnym londyńskim kościołem Wszystkich Świętych przy Margaret Street. Do USA siostry przybyły na zaproszenie rektora kościoła Góry Kalwarii – ośrodka związanego z ruchem anglokatolickim.

Siostry, które zajmują się na co dzień posługą wśród biednych i chorych, założyły hospicjum w centrum Baltimore. Ich dwóch wcześniejszych kapelanów również przeszło na katolicyzm.

Źródło: KAI
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.