USA: Kościół skrytykował proaborcyjne projekty Departamentu Zdrowia
2011-08-16 00:00:00

Łamanie sumień i przedkładanie ideologii śmierci nad dobro wspólne – tak Kościół w Stanach Zjednoczonych komentuje projekt Departamentu Zdrowia, promujący bezpłatny dostęp do środków poronnych i sterylizacji. Dyskusja na temat lansowanych przez administrację Baracka Obamy zmian prawa trwa w USA od kilku tygodni. Jest ona tym bardziej ważna, że reformy miałyby dotknąć także kościelne instytucje ochrony zdrowia.
„Projekt jest niebezpieczny, ponieważ sprzeciw sumienia mógłby obowiązywać katolika tylko wobec innego katolika, a nie mógłby być zastosowany w stosunku do ludzi o innych poglądach” – podkreślił w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Daniel DiNardo, przewodniczący komisji amerykańskiego episkopatu ds. obrony życia.
„Martwi to nas i sprzeciwiamy się tym zmianom. Pracodawcy oraz pracownicy kościelnych placówek medycznych muszą mieć zagwarantowane prawo sprzeciwu sumienia" – stwierdził amerykański purpurat. Wyraził też przekonanie, że rozporządzenia w tak ważnej materii powinny być wypracowane przez ważniejszą instancję niż departament, a pracami legislacyjnymi w tym temacie powinien zająć się Kongres.
"Widzimy, jak bardzo proponowane zmiany są wymierzone przeciw życiu. Wielu, jeśli nie większość, Amerykanów na pewno nie postrzega aborcji jako czegoś «zdrowotnego czy terapeutycznego» dla kogokolwiek, a już w szczególności nie dla nienarodzonych dzieci” - stwierdził metropolita Galveston-Houston.
Projekt amerykańskiego Departamentu Zdrowia zaleca, by obowiązkowe ubezpieczenia pokrywały chirurgiczną sterylizację i aborcję, środki antykoncepcyjne, a także doradztwo dotyczące „możliwości reprodukcyjnych kobiety”.
Źródło: KAI
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.