USA: lesbijka w Sądzie Najwyższym stanu Massachusetts?

2011-05-05 00:00:00
USA: lesbijka w Sądzie Najwyższym stanu Massachusetts?


W USA coraz częściej na stanowisko sędziów w sądach apelacyjnych powołuje się aktywistów sędziowskich i ludzi zaangażowanych w popieranie idei różnorodności. Kwalifikacje prawnicze wydają się mieć wtórne znaczenie. Niedawno do dymisji podał się sędzia-pederasta z Kalifornii, Vaughn Walker, który unieważnił referendum w sprawie tzw. poprawki małżeńskiej. Obecnie, w stanie Massachusetts, na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego ma zostać powołana Barbara Lenk, jawna lesbijka. Lenk ma doradzać gubernatorowi Devalowi Patrickowi w sprawie nominacji do sądów niższej instancji.

Organizacje pro-rodzinne z Bostonu są poważnie zaniepokojone ostatnią propozycją nominacji sędziny Lenk, która nie tylko jest aktywistką sędziowską (często nadinterpretuje prawo i je zmienia), ale także otwarcie mówi o tym, że jest lesbijką. 

Jeśli ostatecznie nominacja Lenk zostanie zatwierdzona, wówczas będzie ona pierwszą aktywną lesbijką w stanowym Sądzie Najwyższym.

Szef organizacji społecznej sprzeciwiającej się nominacji Lenk, Brian Camenker wprost mówi, że gubernator wyznaczył ją na to stanowisko, nie ze względu na ogromną wiedzę prawniczą, ale z powodu jej aktywizmu i homoseksualizmu. Mówił on wprost gazecie „The Boston Globe”, że Lenk bardzo chętnie upublicznia swój homoseksualizm i aktywizm. Jego zdaniem, gubernator Patrick lubi podkreślać „otwarcie na różnorodność”. Massachusetts jest pierwszym stanem, w którym szefem Sądu Najwyższego został czarnoskóry Roderick Ireland.

Obrońcy tradycyjnych wartości ubolewają nad tym, że gubernator nie szuka wykwalifikowanych prawników. Sędzina Lenk, jak wielokrotnie podkreślała w licznych publikacjach, jest przekonana, że prawo ewoluuje. Nie jest niezmienne, dlatego też w zależności od okoliczności i zmieniających się wzorów kulturowych oraz potrzeb społeczeństwa, prawo to można zmieniać. 

Sędzina Lenk rozstrzygała i wydawała opinie w sprawach, w których przyznawano korzyści materialne parom homoseksualnym.

Niedawno, sędzia sądu apelacyjnego w Kalifornii, Vaughen Walker zrezygnował z pełnionej funkcji, po tym jak ujawnił, że jest aktywnym homoseksualistą. Sędzia Walker zakwestionował „poprawkę małżeńską”, zabraniającą parom osób tej samej płci zawierania małżeństw.

Źródło: WorldNetDaily.com, AS

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.