USA: lesbijka w Sądzie Najwyższym stanu Massachusetts?

2011-05-05 00:00:00
USA: lesbijka w Sądzie Najwyższym stanu Massachusetts?


W USA coraz częściej na stanowisko sędziów w sądach apelacyjnych powołuje się aktywistów sędziowskich i ludzi zaangażowanych w popieranie idei różnorodności. Kwalifikacje prawnicze wydają się mieć wtórne znaczenie. Niedawno do dymisji podał się sędzia-pederasta z Kalifornii, Vaughn Walker, który unieważnił referendum w sprawie tzw. poprawki małżeńskiej. Obecnie, w stanie Massachusetts, na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego ma zostać powołana Barbara Lenk, jawna lesbijka. Lenk ma doradzać gubernatorowi Devalowi Patrickowi w sprawie nominacji do sądów niższej instancji.

Organizacje pro-rodzinne z Bostonu są poważnie zaniepokojone ostatnią propozycją nominacji sędziny Lenk, która nie tylko jest aktywistką sędziowską (często nadinterpretuje prawo i je zmienia), ale także otwarcie mówi o tym, że jest lesbijką. 

Jeśli ostatecznie nominacja Lenk zostanie zatwierdzona, wówczas będzie ona pierwszą aktywną lesbijką w stanowym Sądzie Najwyższym.

Szef organizacji społecznej sprzeciwiającej się nominacji Lenk, Brian Camenker wprost mówi, że gubernator wyznaczył ją na to stanowisko, nie ze względu na ogromną wiedzę prawniczą, ale z powodu jej aktywizmu i homoseksualizmu. Mówił on wprost gazecie „The Boston Globe”, że Lenk bardzo chętnie upublicznia swój homoseksualizm i aktywizm. Jego zdaniem, gubernator Patrick lubi podkreślać „otwarcie na różnorodność”. Massachusetts jest pierwszym stanem, w którym szefem Sądu Najwyższego został czarnoskóry Roderick Ireland.

Obrońcy tradycyjnych wartości ubolewają nad tym, że gubernator nie szuka wykwalifikowanych prawników. Sędzina Lenk, jak wielokrotnie podkreślała w licznych publikacjach, jest przekonana, że prawo ewoluuje. Nie jest niezmienne, dlatego też w zależności od okoliczności i zmieniających się wzorów kulturowych oraz potrzeb społeczeństwa, prawo to można zmieniać. 

Sędzina Lenk rozstrzygała i wydawała opinie w sprawach, w których przyznawano korzyści materialne parom homoseksualnym.

Niedawno, sędzia sądu apelacyjnego w Kalifornii, Vaughen Walker zrezygnował z pełnionej funkcji, po tym jak ujawnił, że jest aktywnym homoseksualistą. Sędzia Walker zakwestionował „poprawkę małżeńską”, zabraniającą parom osób tej samej płci zawierania małżeństw.

Źródło: WorldNetDaily.com, AS

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!