Trzech mormońskich misjonarzy może zostać oskarżonych o profanację katolickiej świątyni, naruszenie i zniszczenie kościelnej własności oraz o przestępstwo motywowane uprzedzeniem religijnym. Po tym jak w internecie opublikowano zdjęcia mężczyzn wyszydzających katolickie sanktuarium Meksykańskich Męczenników w San Luis, w stanie Kolorado, miejscowa policja wszczęła śledztwo – donosi amerykańska agencja "Associated Press".
Na zdjęciach umieszczonych na jednym z amerykańskich portali młodzi wyznawcy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich czytają Księgę Mormona, przedrzeźniając gest błogosławieństwa. Trzymają także rozbitą głowę z posagu jednego z patronów świątyni.
Do przestępstwa mogło dojść w 2006 roku, ale dotąd administracja kościelna nie odkryła żadnych szkód, gdyż rozbita głowa świętego została umieszczona z powrotem na posągu.
Tymczasem Robert Fotheringham, przedstawiciel mormońskiej wspólnoty, potwierdził, że mężczyźni ze zdjęć to kościelni misjonarze. Wyraził ubolewanie z powodu tego zdarzenia. "Nie ma na to żadnego wytłumaczenia. To wyjątkowo żenujące" - powiedział na łamach "Denver Post ".
Uszkodzony posąg przedstawia 28-letniego Manuela Moralesa, który został rozstrzelany w 1926 roku za odmowę podporządkowania się antyreligijnym prawom wprowadzonym przez lewicowy rząd Meksyku. W 2000 roku został kanonizowany w gronie kilkudziesięciu innych męczenników meksykańskich.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.