USA: obowiązkowe badania USG uratują życie wielu dzieciom nienarodzonym
2009-07-16 00:00:00
Od 1 lipca w stanie Kansas obowiązuje prawo wprowadzające obowiązkowe badanie USG przed każdą aborcją – czytamy w „Naszym Dzienniku”.
Od początku lipca każda kobieta w stanie Kansas, która decyduje się na aborcję, musi co najmniej pół godziny przed „zabiegiem” zrobić obowiązkowe USG, które pozwoli jej zobaczyć poczęte dziecko i usłyszeć bicie jego serca . Obrońcy życia mają nadzieję, że uratuje to wiele istnień ludzkich. Swe kalkulacje opierają na wynikach dwuletnich badań przeprowadzonych przez dr. Erica J. Keroacka z Massachusetts. Wynika z nich, że ponad 75 proc. kobiet wahających się w kwestii aborcji, po zobaczeniu swojego dziecka na ekranie ultrasonografu i po usłyszeniu bicia jego serca, rezygnuje z aborcji.
Ustawę podpisała w marcu br. ówczesna gubernator Kansas, a obecnie sekretarz zdrowia w administracji prezydenta USA, Kathleen Sebelius. Wprawdzie znana ze swojego proaborcyjnego stanowiska Sebelius w trakcie sprawowania urzędu w latach 2003-2008, aż czterokrotnie wetowała antyaborcyjne przepisy, jednak w końcu ustąpiła pod presją amerykańskiej opinii publicznej.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.