USA: ofensywa homoseksualistów na szczeblu federalnym

2009-07-10 00:00:00
USA: ofensywa homoseksualistów na szczeblu federalnym

Stan Massachusetts żąda zniesienia przepisów broniących tradycyjnej rodziny – informuje „Rzeczpospolita”. Przyjęta przez Kongres w 1996 roku ustawa o ochronie małżeństwa (Defense of Marriage Act), stwierdza bowiem wprost, że „małżeństwo to związek jednego mężczyzny i jednej kobiety”. Regulacja ta odmawia również związkom homoseksualnym m.in. przywilejów emerytalnych, ulg podatkowych czy możliwości brania zwolnień lekarskich na opiekę nad chorym „partnerem”.

Władze Massachusetts twierdzą, że przyjmując te przepisy, Kongres przekroczył swoje uprawnienia „kodyfikując wrogość wobec gejów”. Zdaniem prokuratora generalnego Marthy Coackley prawo to dyskryminuje pary homoseksualne oraz zbyt daleko ingeruje w suwerenność stanu, w którego prawie nie ma już różnicy między tradycyjnymi małżeństwami i „małżeństwami” homoseksualistów.

Organizacje broniące małżeństwa jako tradycyjnego związku między kobietą i mężczyzną są oburzone. Widzą w tym próbę stworzenia precedensu przez zaangażowanie władz federalnych. Dotąd działania lobby homoseksualnego koncentrowały się głównie na walce o przywileje na szczeblu stanowym, a decyzje władz stanowych nie przekładały się na cały kraj.

Massachusetts zawsze wiódł prym w prohomoseksualnych inicjatywach. Był to pierwszy amerykański stan, który już w 2003 roku zalegalizował „małżeństwa” homoseksualistów. Od tego czasu „pobrało” się tam 16 tysięcy par tej samej płci. A w ślady Massachusetts poszły Connecticut, Iowa, Maine, New Hampshire i Vermont. Teraz mogą dołączyć do pozwu – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Jedyna dobra wiadomość jest taka, że mieszkańcy stanów, w których kwestię małżeństwa poddawano głosowaniu, opowiadali się przeciw związkom homoseksualnym. W ten sposób blisko 30 stanów wprowadziło do swoich konstytucji zapis o obronie tradycyjnego małżeństwa – stwierdził szef Instytutu Rodziny Katolickiej i Praw Człowieka Austin Ruse.

Źródło: „Rzeczpospolita”
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.