USA: pastor-homoseksualista odprawi modły przed zaprzysiężeniem Obamy

2009-01-14 00:00:00
USA: pastor-homoseksualista odprawi modły przed zaprzysiężeniem Obamy

Anglikański duchowny Gene Robinson, pierwszy w historii „Kościoła” protestanckiego w USA zdeklarowany homoseksualista, będzie przewodniczył modlitwom w czasie niedzielnych uroczystości inauguracyjnych przed zaprzysiężeniem Baracka Obamy na prezydenta USA – donosi „Nasz Dziennik”. Aby było całkowicie postępowo, otwarcie i tolerancyjnie, kazanie już po objęciu urzędu przez Obamę wygłosi Sharon Watkins "pani biskup", przewodnicząca „Kościoła uczniów Chrystusa”, od którego odcięli się anglikanie – zaznacza gazeta.

Pastor Gene Robinson z New Hampshire, ze wspólnoty episkopalian (odłamu wspólnoty anglikańskiej) ogłosił publicznie w 2003 r., że jest homoseksualistą. Po tym jak episkopalianie zaczęli podnosić gejów do rangi swoich biskupów i wyrażać akceptację dla układów homoseksualnych, hierarchia anglikańska całkowicie odcięła się od tych deklaracji i zerwała z nimi kontakt.

Robinson będzie przewodniczył uroczystościom przygotowującym do zaprzysiężenia w Białym Domu Baracka Obamy i jego zastępcy Joe Bidena. Inauguracja odbędzie się w niedzielę, Robinson wygłosi wtedy także przemówienie. Do przewodniczenia został wybrany w ostatniej chwili – czytamy w „Naszym Dzienniku”. Gazeta podaje, że stało się to po ewidentnych naciskach ze strony lobby homoseksualnego. Sprzeciw pederastów wywołała osoba pastora Ricka Warrena, który pierwotnie miał poprowadzić modlitwy. Warren reprezentuje tę część wspólnoty protestanckiej, która w sprawach moralnych zajmuje pozycję konserwatywną i zdecydowanie potępia takie zjawiska, jak np. związki jednopłciowe.

Samo zaproszenie homoseksualnego pastora to nie jedyne novum na uroczystościach inauguracyjnych w Waszyngtonie. Gene Robinson stwierdził, iż jeszcze nie wie, w jaki sposób poprowadzi nabożeństwo, ale jak zadeklarował, z "całą pewnością nie użyje Biblii". Duchowny zapowiedział, że będzie to modlitwa obejmująca "wszystkie wierzenia narodu amerykańskiego" i będzie refleksją nad jego dziejami – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Ceremoniom w katedrze w Waszyngtonie (21 stycznia) przewodniczyć będzie z kolei "pani biskup" Sharon Watkins z „Kościoła uczniów Chrystusa”. Będzie ona także pierwszą kobietą-pastorem, która wygłosi kazanie w czasie nabożeństw na rozpoczęcie kadencji przez kolejnego prezydenta Stanów Zjednoczonych – informuje „Nasz Dziennik”.

Źródło: „Nasz Dziennik”
Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!