USA: projekt ustawy pozwalającej na krytykę homoseksualizmu w armii

2012-03-13 00:00:00
USA: projekt ustawy pozwalającej na krytykę homoseksualizmu w armii

Republikański kongresmen z Kansas, w związku ze zniesieniem przez administrację Obamy zakazu służby w armii jawnych pederastów i lesbijek, złożył w Izbie Reprezentantów projekt ustawy, który ma pozwolić na wyrażanie negatywnych opinii na temat homoseksualnego stylu życia. 
 
Kongresman Tim Huelskamp zaproponował uchwalenie ustawy o ochronie wolności religijnej w wojsku, która stwierdza, że "osobie, służącej w amerykańskiej armii nie można odmówić prawa do awansu ani też do szkolenia, mimo posiadanych przekonań religijnych, dot. właściwego lub niewłaściwego wyrazu ludzkiej seksualności".
 
Ustawa przewiduje ponadto zapewnienie kapelanom prawa do odmowy udziału w uroczystościach, rytuałach i ceremoniach, które są sprzeczne z ich sumieniem, lub zasadami moralnymi wspólnoty, do której należą. Ma również pozwolić na odmowę udostępniania obiektów religijnych na terenie baz wojskowych do  przeprowadzania "ceremonii ślubnych" osób tej samej płci.
 
Inicjując projekt ustawy, Huelskamp podkreślił, iż fundamentalną kwestią dla narodu amerykańskiego jest ochrona  wolności religijnej. Mówił, że jej wprowadzenie jest konieczne ze względu na to, by żaden z żołnierzy,  ani żaden kapelan nie był zmuszony do porzucenia swoich przekonań. Ustawa ma chronić wolność religijną poszczególnych członków armii.  
 
Były kapelan, gen. bryg. ks. Douglas Lee, założyciel  Sojuszu Kapelanów na rzecz Wolności Religijnej, stwierdził, że projekt jest bardzo dobry. Pozwala on duchownym, pełniącym posługę w wojsku, krytycznie wypowiadać się przeciw grzechowi homoseksualizmu, mimo presji ze strony władz, które żądają akceptacji tego występku. - Spór z homoseksualnym lobby, trwający ponad 20 lat pokazuje, iż sodomici nie tolerują grup, będących przeciwko nim lub sugerujących, że prowadzą grzeszne życie - stwierdził ks. Lee. Dodał: - Dlatego mam nadzieję, że ustawa ta ochroni kapłanów przed presją, zmuszającą do akceptacji sodomii.


 
Źródło: Grreeley Gazette, AS.
 
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.