USA: projekt ustawy zakazującej wjazdu chińskim urzędnikom
2011-08-24 00:00:00

Przeciwnicy przymusowej aborcji, dokonywanej w ramach polityki jednego dziecka w Chinach, złożyli w niższej Izbie Kongresu USA projekt ustawy, przewidujący zakaz wydawania wiz chińskim urzędnikom, łamiącym prawa człowieka w swoim kraju.
Ustawa China Democracy Promotion Act z 2011 r. pozwoli na odmawianie wjazdu chińskim urzędnikom państwowym, którzy odpowiedzialni są za naruszania praw człowieka swoich obywateli. Ustawa przewiduje odmowę wjazdu do Stanów Zjednoczonych osobom, które w jakikolwiek sposób uczestniczyły lub uczestniczą w realizowaniu polityki jednego dziecka.
Projekt wpłynął do Kongresu w czerwcu br. W zeszłym miesiącu ustawa została skierowana do podkomisji polityki imigracyjnej. Ostatnio pozytywnie ją zaopiniował przewodniczący Komisji Sądowniczej Lamar Smith, co zwiększa jej szanse na przyjęcie.
Prezes organizacji pozarządowej Prawa Kobiet Bez Granic Reggie Littlejohn uważa, że Kongres powinien przyjąć tę ustawę, podobnie jak uczynił w przypadku projektu o nieudzielaniu azylu zbrodniarzom hitlerowskim. -Dlaczego chińscy urzędnicy, którzy zmuszają kobiety do aborcji, prześladują mniejszości etniczne, torturują obywateli za przekonania religijne, prześladują prawników broniących interesy publiczne i więzią dziennikarzy, mieliby być traktowanie inaczej? – zastanawia się Littlejohn.
Zarówno prywatne, jak i federalne badania potwierdziły, iż chińscy urzędnicy wciąż prowadzą brutalną politykę jednego dziecka, zmuszając kobiety do aborcji i sterylizacji, grożąc więzieniem lub wysokimi grzywnami.
Obrońcy praw człowieka szacują, że każdego dnia w Chinach przeprowadza się 35 tys. „zabiegów” przerwania ciąży. To niemal dziesięciokrotnie więcej niż w USA.
Inicjatorzy projektu obawiają się, że nawet jeśli uda się przyjąć ustawę w Kongresie, to prezydent Obama odmówi złożenia podpisu pod nią. Amerykański prezydent, tuż po przejęciu władzy podjął decyzję o przywróceniu ponad 50 mln dol. dla Funduszu Ludnościowego ONZ, które wstrzymała administracja Busha po przekonaniu się, iż pieniądze podatników szły na realizację brutalnej polityki kontroli urodzeń w Chinach.
Źródło: LfeSiteNews.com, AS.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.