USA: prześladowana za krytykę homoseksualizmu
2008-05-28 00:00:00

Crystal Dixon została zwolniona z pracy, po tym jak stwierdziła, iż „czuje się obrażona twierdzeniami, że osoby decydujące się na homoseksualny styl życia są ofiarami łamania praw obywatelskich”. Jak informuje „Rzeczpospolita, jeszcze miesiąc temu czarnoskóra Dixon pełniła funkcję kierownika działu personalnego Uniwersytetu Toledo w stanie Ohio. Została wyrzucona przez artykuł, jaki opublikowała w kwietniu na stronie internetowej lokalnej gazety.
Dixon pisała w odpowiedzi na wcześniej opublikowany komentarz, którego autor twierdził, że pozycja homoseksualistów w dzisiejszym społeczeństwie jest podobna do sytuacji Murzynów w czasach ruchu o prawa obywatelskie (w połowie ubiegłego stulecia).
„Jako czarna kobieta czuję się obrażona twierdzeniami, że osoby decydujące się na homoseksualny styl życia są ofiarami łamania praw obywatelskich” – napisała Dixon. Podkreśliła, że jej zdaniem, w przeciwieństwie do rasy, homoseksualizm to styl życia, który można zmienić.
Zacytowała też dwa fragmenty Biblii: jeden o tym, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, drugi – że należy potępiać grzech, lecz kochać grzeszników. Parę dni później rektor uniwersytetu wręczył jej wymówienie, a organizacje gejowskie oskarżyły ją o homofobię – czytamy w „Rzeczpospolitej”.
– Nie chodzi o to, czy moje poglądy są poprawne, czy nie, ale o swobodę ich wyrażania – wyjaśnia Dixon, która zaskarżyła uniwersytet do sądu. – W zasadzie została zwolniona za to, że jest chrześcijanką – uważa prezes Centrum Prawnego Thomasa Moore’a w Toledo Richard Thompson.
Dixon i jej obrońcy zauważają, że kilka miesięcy temu zastępczyni rektora Uniwersytetu Toledo Carol Bresnahan, wieloletnia obrończyni praw gejów pozostająca od lat w związku homoseksualnym, stwierdziła w wypowiedzi dla magazynu gejowskiego, że sprzeciw wobec małżeństw gejowskich może wynikać jedynie z religii, a więc z bigoterii. Zdaniem Dixon obraźliwa dla ludzi wierzących wypowiedź jej koleżanki nie została w żaden sposób odnotowana przez władze uczelni – czytamy w „Rz”.
Źródło: „Rzeczpospolita”
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.